جراحی عمل بینی

جراحی عمل بینی از جراحی هاییست که بیشترین تاثیر را در چهره شما دارد. بینی شما نه تنها یک از مشخص ترین اعضای چهره شماست، بلکه عملکرد آن نیز در زندگی روزانه شما ضروری است. اگر از شکل بینی تان رضایت نداشته باشید یا دارای مشکلات پیچیده ای باشید که تنفس را برای شما سخت کند، کیفیت زندگیتان کاهش می یابد. جراحی عمل بینی می تواند مشکلات فیزیولوژیکی که باعث می شوند نتوانید به راحتی تنفس کنید را از میان ببرد.

همچنین جراحی عمل بینی می تواند شکل بینی شما را به حالتی زیباتر ارتقا دهد. چندین نوع عمل بینی وجود دارد که براساس شرایط و نیازهای مختلف بیمار استفاده می شوند. در این مقاله دکتر لیلا دلخواه اکبری از بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در تهران، انواع جراحی عمل بینی را توضیح می دهد. دکتر لیلا اکبری از پزشکانی است که با جراحی عمل بینی سعادت آباد بیماران بسیاری را در این منطقه درمان کرده است.

فهرست مطالب:

جراحی عمل بینی عملکردی

عمل بینی می تواند ناهنجاری های فیزیکی که به مشکلات تنفسی منجر می شوند را اصلاح کند. این ناهنجاری های فیزیکی میتوانند توسط آسیب های مادرزادی به وجود بیایند. دکتر متخصص بینی می تواند تاثیرات ضربه های فیزیکی را نیز اصلاح کند. جراح بینی شما به وسیله بازسازی و جا به جایی غضروف و استخوان های بینی، می تواند به شما کمک کند تا راحت تر تنفس کنید و نسبت به ظاهرتان احساس بهتری داشته باشید.

روش جراحی عمل بینی می تواند باز یا بسته باشد. عمل بینی باز شامل برش هایی در بیرون بینی است، در حالی که عمل بینی بسته، تنها برش هایی را درون بینی ایجاد می کند. هر زمان که ممکن باشد، بهترین دکتر عمل زیبایی بینی سعی می کند که از تکنیک های جراحی بسته استفاده کند تا از ایجاد زخم و جای عمل در بیرون بینی جلوگیری کند. اما در برخی مواردی که آسیب به بینی شدید است، تنها راه استفاده از جراحی باز است. معمولا این موارد به گونه ای هستند که ناحیه آسیب دیده که نیاز به جراحی دارد در بالای حفره بینی است و از درون بینی دسترسی به آن ممکن نیست.

یک جراح ماهر و باتجربه می تواند برش های جراحی باز را در خطوط بینی انجام دهد که این کار زخم ها و جای عمل قابل مشاهده را به حداقل ممکن می رساند.

جراحی عمل بینی

اصلاح انحراف تیغه بینی

تیغه حفره بینی را به دو قسمت تقسیم می کند که از بخش بالایی بینی، جایی که به جمجمه متصل می شود، تا پایین و سوراخ بینی ادامه می یابند. تیغه بینی شامل چندین بخش متشکل از غضروف و استخومان است. بخش پایینی آن بر روی استخوان قدامی بینی قرار گرفته است؛ استخوان تکیه گاهی که می توانید در نقطه اتصال بینی و بخش بالای لبتان حس کنید. انحراف تیغه بینی زمانی رخ می دهد که تیغه به جای آنکه دو حفره مساوی به وجود بیاورد، به سمت یکی از حفره های بینی تمایل بیشتری می یابد. زمانی که تیغه بینی منحرف می شود، ممکن است به صورت S در بیاید یا اینکه به شکل C خم شود. هر دو نوع انحراف تیغه می توانند باعث انسداد هوا و در نهایت آسیب به بافت نرم درون بینی شوند.

بسته به اینکه تیغه در کجا دچار انحراف شده است، بهترین دکتر عمل زیبایی بینی ممکن است مجبور شود بخش استخوانی بالای تیغه بینی یا بخش غضروفی پایین آن را تغییر شکل دهد. در برخی موارد تیغه بینی از استخوان قدامی بینی جا به جا می شود که در این شرایط جراح باید این جا به جایی را اصلاح کند و تیغه را دوباره در جای اصلی خود قرار دهد.

اطلاعات بیشتر —–> انحراف تیغه بینی

جراحی عمل بینی سعادت آباد

درمان شاخک های بزرگ

عمل زیبایی بینی می تواند شاخک های بزرگ را نیز درمان کند. این استخوانهای طولانی و نازک از هر طرف تیغه در حفره های بینی گسترش یافته و به شکلی کوچک، پیچ خورده و مانند دستگیره پایان می یابند. سه سری شاخک در بینی وجود دارد: شاخک های فوقانی، که در قسمت بالای بینی در میان دو چشم قرار دارند، شاخک های میانی که در میانه بینی قرار گرفته اند و شاخک های تحتانی که دقیقا در بالای خط سوراخ بینی پایان می یابند. بافت نرم روی شاخک ها را می پوشاند و باعث می شود هوایی که تنفس می کنیم مرطوب شود.

جراحی عمل بینی حتی می تواند شکل شاخک های بینی را که در اثر آلرژی یا دیگر محرک ها ورم کرده اند، تغییر دهد. در برخی موارد، انحراف تیغه بینی باعث می شود که یکی از شاخک ها در یکی از حفره های بینی جمع شود. در نتیجه شاخک موجود در حفره بینی مقابل بزرگتر می شود تا کم کاری به وجود آمده را جبران کند که منجر به گرفتگی تنفسی می شود. با عمل زیبایی بینی اصلاح این موارد نیز امکان پذیر است.

دکتر متخصص جراحی بینی برای اصلاح موارد این چنینی در عمل زیبایی بینی بافت روی شاخک را برداشته و اندازه آن را کم می کند. بهتر است که اندازه شاخک را تقییر ندهیم و به جای آن شاخک ها را به سمت خارج شکسته و تغییر شکل دهیم. شاخک ها باعث می شوند که هوایی که وارد بینی می شود، گرم و مرطوب شود و از این نظر برای تنفس ضروری هستند. در برخی موارد، برداشتن شاخک ها می تواند به وضعیت دردناکی به نام تحلیل غشا مخاطی بینی منجر شود. این مسئله می تواند منجر به عفونت مزمن و تولید بیش از حد ماده مخاطی شود. با شکستن بخشی از شاخک به سمت خارج (دور کردن آن از تیغه بینی) و جا به جا کردن آن، می تومان حفره بینی را بزرگتر کرد و باعث بهبود تنفس شد و همچنین فواید شاخک های مفید بینی را حفظ کرد.

پولیپ بینی

همانند حجیم شدن شاخک ها، پولیپ های بینی هم معمولا به آلرژی و محرک ها مربوط می شوند. این رشد بی خطر پولیپ ها درون حفره بینی به صورت حباب های نرمی به شکل ژله گسترش می یابد. برای برداشتن آنها، جراح از وسایلی مخصوص استفاده می کند که از درون حفره بینی پولیپ ها را تخلیه کند. متاسفانه امکان بازگشت پولیپ ها بسیار است. به همین دلیل بیماران دارای این وضعیت باید از داروهای آلرژی نیز استفاده کنند.

بهترین دکتر عمل زیبایی بینی

مکان جراحی عمل بینی

بهترین محل برای انجام جراحی عمل بینی کجاست؟ چرا برای برخی مهم است که در کدام منطقه تحت درمان قرار بگیرند؟ در ابتدا باید بدانید که جراحی عمل بینی جراحی سنگینی محسوب می شود. پس بهترین راهکار نزدیکی محل زندگی شما به پزشک و محل جراحیست. برای مثال اگر شما در منطقه سعادت آباد زندگی می کنید، بهتر است به دکتر متخصص بینی سعادت آباد مراجعه کنید. علاوه بر این پس از انجام عمل و تا چند ماه اول که ویزیت های مداوم و مراجعه به پزشک را خواهید داشت، رفت و آمد برایتان راحت تر و با دردسر کمتری همراه خواهد بود. همه این دلایل باعث می شوند که نزدیکی محل جراحی عمل بینی سعادت آباد بهترین گزینه برای افرادی باشد که در این منطقه زندگی می کنند.

انواع جراحی عمل بینی

جراحی عمل بینی استخوانی:

 

اگر پوست بینی نازک باشد و استحوان و غضروفهای محکمی داشته باشد به آن بینی استخوانی می گویند.جراحی بینی استخوانی راحت تر بوده و نتایج آن بهتر است.

جراحی عمل بینی استخوانی

اطلاعات بیشتر —–> جراحی عمل بینی استخوانی

جراحی عمل بینی گوشتی

جراحی عمل بینی گوشتی

اگر ضخامت پوست بینی زیاد باشد و غضروفهای غیر محکمی داشته باشد به آن بینی گوشتی می گویند نتیجه جراحی ضعیف بوده و رضایت بیمار اطرافیانش کمتر است.

اطلاعات بیشتر —-> جراحی عمل بینی گوشتی

 

حالتهای ترکیبی هم وجو دارد بعنوان مثال بینی با پوست ضخیم و غضروفهای ضخیم( بینی نیمه گوشتی) یا بینی با پوست نازک و با غضرفهای نازک.

ضخامت پوست متوسط برای جراح بهترین نوع بوده زیرا هم تغییرات اساسی زیبایی زیرش را به خوبی نشان می دهد ولی تغییرات و اشکالات میلی متری نمایان نخواهد بود.

 

هزینه های جراحی عمل بینی :

هزینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی شامل دستمزد جراح، متخصصین بیهوشی داروها، وسایل مصرفی، هزیمه اتاق عمل، بخش بستری، دستمزد پرستاران و تکنسین ها می باشد. هزینه جراحی بینی بسته به نوع بینی متفاوت است.

بطورکلی بینی های گوشتی و بزرگ و کج هزینه بیشتری دارند. همچنین هزینه جراحی های ترمیمی از بینی معمولی بیشتر است. این هزینه بر اساس جدولی محاسبه شده و بصورت یک عدد کلی ابلاغ می شود.برای اشخاصی که به دنبال عمل بینی با هزینه کم هستند باید عنوان نماییم که هزینه جراحی عمل بینی در ایران از 2 میلیون تا 25 میلیون تومان متغیر است بالا بودن قیمت به معنای بالاتر بودن کیفیت جراحی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره باید ها و نبایدهای پس از عمل، به مقاله مراقبت بعد از جراحی بینی مراجعه فرمایید.

لطفا با امتیازدهی به این مقاله ما را یاری فرمائید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *