آمادگی قبل از عمل جراحی بینی

آمادگی قبل از عمل جراحی بینی

برای آنکه بتوانید به راحتی آمادگی قبل از عمل جراحی بینی را کسب کنید، ابتدا باید از همه جوانب این عمل اطلاع داشته باشید. راینوپلاستی یا جراحی عمل بینی در میان پنج جراحی پلاستیک پرطرفدار در ایالات متحده آمریکاست که تنها در سال 2013 دویست هزار از آن در سطح این کشور انجام شده است. در طول این عمل، جراح پلاستیک غضروف و استخوان بینی بیمار را برای رسیدن به ظاهر دلخواه تغییر می دهد. برای زنان و مردانی که از اندازه و فرم بینی شان رضایت ندارند، جراحی عمل بینی که با عناوین جراحی تغییر شکل بینی یا عمل بینی نیز شناخته می شود، می تواند راه حلی ایمن، موثر و امتحان شده را به ارمغان بیاورد.

زمانی که این جراحی توسط دکتر متخصص جراحی بینی ماهر و با تجربه انجام شود، می تواند تعادل میان ویژگی های چهره را بهبود ببخشد و به بیماران برای داشتن اعتماد به نفس بهتر کمک کند. جراحی بینی همچنین می تواند برای اصلاح آسیب های ساختاری شامل مواردی که باعث مشکلات تنفسی می شوند، استفاده شود.

اگر به فکر انجام عمل بینی با هزینه کم هستید، چند نکته مهم وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. در این مقاله می توانید در مورد خود جراحی، هزینه ها، خطرات احتمالی و مزایایش اطلاعات لازم را کسب کنید.

فهرست مطالب آمادگی قبل از عمل جراحی بینی

عوامل مهم در آمادگی قبل از عمل جراحی بینی

اکثریت افرادی که تحت جراحی عمل بینی قرار می گیرند، از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و می خواهند که تناسبات اعضای صورت خود را بهبود ببخشند. در صد کمتری از بیماران خواستار راینوپلاستی کسانی هستند که با مشکلات و ناراحتی های تنفسی ناشی از ناهنجاری های ساختاری یا ضربه قبلی به بینی درگیرند. افرادی که کاندیدای این جراحی هستند، باید دارای سلامت کلی بدنی بوده، خطرات جراحی را کاملا بفهمند و توقعات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

افراد ایده آل برای جراحی عمل بینی

افرادی که برای جراحی زیبایی بینی مناسب هستند باید:

 • دارای بینی باشند که احساس کنند در مقایسه با دیگر اجزای صورتشان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است.
 • دارای قوز روی تیغه بینی باشند.
 • بینی پهنی داشته باشند.
 • دارای نوک بینی خمیده، پیش آمده یا خیلی بزرگ باشند.
 • نوک بینی گوشتی داشته باشند.
 • حفره های بینی خیلی گشاد یا خیلی تنگ باشند.
 • بینی شکسته یا کجی داشته باشند.
 • دچار جراحت شده و بینی نامتقارن باشند.
 • به دلیل به هم ریختگی ساختار داخلی بینی (انحراف تیغه بینی یا مشکلات مرتبط با آن) دچار مشکلات تنفسی باشند.

آیا جراحی برای نوجوانان مناسب است؟

جراحی عمل بینی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در میان نوجوانان است. مهم است که بیماران نوجوان و جراحانشان در نظر بگیرند که آیا تغییر شکل بینی جراحی زیبایی مناسبی هست یا خیر. پزشکان باید مطمئن شوند که تصمیم به جراحی بینی تصمیم شخصی خود بیمار است و نه ناشی از فشار دوستان یا والدین. بدون در نظر گرفتن دلیل جراحی، پزشکان توصیه می کنند که دخترها تا سن 14 یا 15 سالگی و پسرها چند سال بعد از آن برای جراحی صبر کنند. تا این زمان رشد بینی متوقف می شود.

اهداف خاص آمادگی قبل از عمل جراحی بینی

جراحی عمل بینی می تواند برای اصلاح فرم، اندازه و ظاهر کلی بینی استفاده شود. در برخی از موارد، ممکن است که جراح پلاستیک قرار دادن ایمپلنت چانه را به طور همزمان با جراحی بینی توصیه کند. این کار باعث می شود که توازن بیشتری در اجزای صورت برقرار شود. در بسیاری از موارد فرد متقاضی راینوپلاستی از جراح درخواست می کند که:

 • تیغه بینی را نازکتر کند.
 • حفره های بینی را گشادتر یا تنگ تر کند.
 • بینی کج شده را صاف کند.
 • نوک بینی را تغییر شکل دهد.
 • زاویه بین بینی و لب بالا را تصحیح کند.

در بسیاری از موارد، برش های جراحی که برای تغییر شکل بینی ایجاد می شود،  می تواند درون بینی پنهان شده یا به طور نامحسوسی در جاهای خاصی بیرون بینی قرار گیرد. ایجاد حداقل زخم از اهداف کلی بهبود ظاهر و داشتن چهره ای طبیعی است.

ملاحظات عمومی برای آمادگی قبل از عمل جراحی بینی

بهترین راه برای اینکه بیمار بتواند تصمیم گیری درستی درباره انجام جراحی داشته باشد، مشاوره با بهترین دکتر عمل زیبایی بینی است. پزشک سابقه پزشکی بیمار، کیفیت پوست، اهداف جراحی زیبایی و آمادگی ذهنی بیمار را پیش از درمان بررسی می کند.

هزینه جراحی بینی

به دلیل اینکه راینوپلاستی برای هر بیمار متفاوت است، هزینه انجام آن نیز بر حسب چند عامل متفاوت است. افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند، باید با پزشک معالج در مورد هزینه و نحوه پرداخت آن صبحت کنند.

مزایای جراحی عمل بینی

در واقعیت، دلایل زیادی برای انجام جراحی بینی وجود دارد. به طور کلی بیشتر جراحی ها برای بهبود ظاهر با تغییر شکل یا تغییر اندازه بینی انجام می گیرند تا مشکلی را که توسط آسیب یا ناهنجاری ساختاری به وجود آمده است، کاهش دهند. از مراحل آمادگی قبل از عمل جراحی بینی این است که به خوبی با این مزایا آشنا باشید. برخی از مزایای خاص جراحی بینی با جزئیات در زیر آمده است:

 • اعتماد به نفس – بهبود اعتماد به نفس مهم ترین انگیزه برای جراحی بینی است
 • بهبود تنفس – افراد دارای مشکلات تنفسی طولانی مدت و حتی مادرزادی، معمولا از تفاوتی که راینوپلاستی در تنفس ایجاد می کند، شگفت زده می شوند.
 • مشکلات سینوس – احساس گرفتگی دائم، مشکلات تنفسی و سردردهای شدید از مشکلات سینوسی ناشی می شود که می تواند با جراحی بینی کم شود.
 • رفع نقائص مادرزادی – غده، توده، ترک، عدم رشد کافی و غیره می تواند در صورت مشکلات مادرزادی به وجود بیاید. جراحی پلاستیک بینی، پتانسیل خود را در تغییر زندگی بیمار هیچ جا بیشتر از اصلاح نقصی مادرزادی نشان نمی دهد.

همانطور که احتمالا تا الان متوجه شده اید، دلایل زیادی برای آمادگی قبل از عمل جراحی بینی وجود دارد. آنچه مهم است، این است که برای خودتان واضح باشد که این عمل چه نقشی را در زندگی شما بازی خواهد کرد.

این مقاله متعلق به دکتر لیلا اکبری دکتر متخصص بینی سعادت آباد می باشد.

5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *