جدیدترین مدل عمل بینی

عمل بینی

امروزه با وجود کمپین های اجتماعی در مورد داشتن بدنی سالم با هر شکل و اندازه و سایز، دیگر جایی برای جراحی عمل بینی به شکل عروسکی وجود ندارد. طبق گفته تعدادی دکتر متخصص جراحی بینی در سراسر جهان طبیعت جراحی بینی در حال تغییر است.

تعریف جدید از زیبایی در عمل بینی

از نظر تاریخی، جراحی های پلاستیک بینی اولین نمونه از جراحی هاییست که برای اصلاح “نواقص” صورت استفاده شد و نتیجه آن یک شکل بینی برای همه بود. بینی هایی که از نظر استاندارد اروپایی مناسب هستند و معمولا شامل بینی هایی قلمی تر و باریک تر می شوند. اما همچنان که تکنیک های جراحی پلاستیک هر روز خلاقانه تر شده و در نهایت تعریف وسیعتری از زیبایی به وجود آمده است، جراحان پلاستیک و دکتر متخصص بینی با افزایش بیمارانی روبرو شده اند که دیگر به دنبال جراحی به شیوه گذشته نیستند. جراحی عمل بینی امروزه به معنای شبیه بقیه بودن نیست، بلکه به این معناست که باید به استقبال آنچه شما را متفاوت می کند بروید.

از یکی از پزشکان متخصص جراحی پلاستیک در لس آنجلس نقل می شود که:”بیماران مدام به من می گویند به دنبال خطوط زیبا در بینی جدیدشان نیستند. آنها خواهان حفظ فردیت و چهره منحصر به فردشان هستند.” این تقاضا به خصوص در میان افراد علاقمند به انجام جراحی بینی وجود دارد. “بینی های صاف بی نقصی که زمانی طرفداران بسیاری داشتند، امروزه خسته کننده محسوب می شوند. بیماران همواره به من می گویند که بینی شان را بهبود ببخشم اما از زیادی بی نقص نشان دادن آن پرهیز کنم تا شخصیت کلی چهره شان حفظ شود.”

این موج جدید بیشتر به سمت بینی های با شکل منحصر به فرد پیش می رود و هر روز از بینی های مصنوعی یک شکل فاصله می گیرد. یکی از پزشکان متخصص جراحی پلاستیک در نیویورک معتقد است که “بیماران از منحصر به فرد بودن استقبال می کنند. آنها به نژاد و میراث ژنتیکی خود افتخار می کنند. در دهه هشتاد و نود میلادی همه سعی داشتند که بینی را کوچکتر کنند، اما امروزه زنان و مردان به دنبال اصلاح جزئی نواقص بینی هستند.”

استفاده از فیلرها یا پر کننده ها

برای برخی از بیماران، ایجاد تغییر در بینی به معنای اضافه کردن حجم به بینی طبیعیشان است. برای بسیاری از افراد نیز عمل بینی به معنای اصلاح جراحی بینی غیر استانداردی است که پیش از این داشته اند. “بیشتر این بیماران در برهه ای از زمان که معمولا سن نوجوانی یا جوانی شان بوده است، تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند، تا بیشتر در جامعه پدیرفته شوند. حالا که بزرگتر شده اند و اعتماد به نفس بیشتری یافته اند، می خواهند زیبایی منحصر به فرد خود را که از دست داده اند، بازیابی کنند.”

این عمل های اصلاحی ممکن است شامل جراحی باشند و ممکن است که بدون جراحی انجام شوند. راحت ترین راه برای اصلاح بینی استفاده از پر کننده ها یا فیلرهای پوستی به تیغه بینی است. فیلرها حتی می توانند برای اضافه کردن اندکی حجم به بینی اضافه شوند. بسته به اینکه چه مقدار فیلر برای اصلاح بینی استفاده می شود، هزینه انجام این کار متفاوت می شود.

فیلرهای بینی

نه تنها اصلاح بینی با فیلر ها و بدون جراحی شکل طبیعی تری به بینی می دهد (که اساس موج جدیدی است که در جراحی های زیبایی به راه افتاده است)، بلکه هیچ دوره نقاهتی نیز ندارد و درد بسیار کمتری نسبت به جراحی بینی دارد. یکی از متخصصان انجام اصلاح بینی بدون جراحی می گوید: “من از سوزنی کوچک برای اینکار استفاده می کنم. (همان سوزنی که برای تزریق بوتاکس نیز به کار می رود.) بنابراین کبودی های بزرگ بعد از انجام کار به جا نمی ماند و درد زیادی هم توسط بیمار حس نمی شود. در برخی از موارد بیمار اصلا متوجه تزریق فیلر نمی شود.”

مانند بقیه انواع فیلرها، تاثیر فیلر حجم دهنده بینی نیز چند ماه بیشتر ماندگاری ندارد. برای تغییر دائمی باید به اصلاح بینی با جراحی روی آورد.

تعریف بینی مناسب

جراحی بینی اصلاحی بخشی از موج جدید بزرگتری در دنیای جراحی پلاستیک است که در آن بینی های عروسکی جایشان را به بینی های طبیعی تر داده اند تا بینی جدید بیمار با شخصیتش همخوانی داشته باشد. بسیاری از پزشکان و بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در جهان موافق این موج جدید هستند زیرا معتقدند که زیبایی در هر فرد متفاوت است و تنوع در زیبایی را باید جشن گرفت.

البته هنوز بیمارانی هستند که به دنبال تعریف خود از زیبایی هستند. یکی از پزشکان و دکتر متخصص جراحی بینی می گوید که کمک به بیماران برای درک زیبایی طبیعی شان جزئی از مکالمات روزانه اش با مراجعه کنندگان است.

نتیجه نهایی این است که هیچ تعریف دقیقی وجود ندارد که در آن یک شکل بینی با یک سایز مشخص برای همه افراد مناسب باشد.

5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *