در علم زیباشناسی ، یک شخص زمانی چهره زیبا ، ایده آل و معمولی دارد که میان اجزای چهره او تناسب وجود داشته باشد. وجود تناسب میان اجزای چهره یکی از عوامل مهم و اساسی به شمار می رود. زیبایی چانه به عوامل مختلفی همانند فرم قرار گیری دندان ها در فک پایین ، غبغب ، فرم و اندازه بینی و غیره بستگی دارد. چنانچه حالت قرار گرفتن دندان ها منظم و طبییعی باشد ، تنها راه برای برقرای تناسب و هماهنگی میان اجزای صورت جراحی پروتز چانه می باشد. در غیر این صورت تنها با انجام ارتودنسی و روش های درمانی دندانپزشکی این مشکل قابل رفع می باشد. در این مقاله دکتر لیلا اکبری بهترین جراح ایمپلنت چانه در تهران قصد دارند به موضوع عمل جراحی پروتز گذاری چانه بپردازند و در رابطه با هزینه آن ، عوارض پروتز گذاشتن در چانه ، ماندگاری آن و غیره صحبت کنند. پس با ما برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

پروتز چانه

 

لازم به گفت است که عقب رفتگی و کوچک بودن چانه ، یکی از مشکلاتی است که برخی از افراد با آن مواجه هستند اگر به چهره این افراد نگاه کنید خواهید دید که چهره آن ها به ویژه ای نمای نیم رخ جلوه جذاب و زیبایی ندارد. از همین رو در چنین مواقعی انجام عمل پروتز چانه بهترین راه برای درمان و اصلاح این مشکل به حساب می اید. زیرا استخوان های صورت و فک با یک دیگر تعادل و تناسب ندارند. لازم است بدانید به عمل پروتز گذاری در فک برای تغییر وضعیت و اصلاح فرم چانه ، در اصلاحات پزشکی ژنیوپلاستی گفته می شود.

روش های انجام عمل ایمپلنت چانه

عمل زیبایی پروتز گذاری در چانه به دو روش عمل بزرگ کردن چانه با استفاده از پروتز گذاری و بهبود فرم چانه با جراحی و جلوکشیدن چانه قابل انجام می باشد. که ما در این مقاله در رابطه با روش ایمپلنت گذاری یا پروتز چانه صحبت خواهیم نمود.  البته روش های بدون جراحی برای اصلاح فرم چانه و فک وجود دارد اما از آنجایی که نتایج دقیق و ماندگاری به وجود نخواهند آورد زیاد مناسب نمی باشند. به عنوان مثال فیلر های پوستی ، این نوع فیلر ها نه تنها نمی توانند برای همیشه فرمی ایده آل و جذاب برای چهره شما به وجود آورند ، بلکه باعث می شوند شما هزینه های بسیار زیادی را هر چند وقت یک بار صرف نمایید.

زمان مشاهده نتایج نهایی عمل ژنیوپلاستی

شما بلافاصله بعد از انجام عمل زیبایی ایمپلنت چانه می توانید از مزایای داشتن یک چانه خوش فرم ، قوی و برجسته بهره مند شوید. اما از آنجایی که پس از انجام عمل جراحی چانه کمی متورم و کبود می شود ، مشاهده این نتایج به صورت درست امکان پذیر نمی باشد. از همین رو توصیه می شود برای مشاهده نتایج چندین هفته یا چندین ماه تا بعد از فروکش کردن تورم ، جا افتادن پروتز در محل جایگذاری شده صبر کنید تا نتایج به بهترین نحوه ممکن خود را نشان دهند.
 

 

عوارض پروتز چانه

تمامی عمل های زیبایی با خود عوارض جانبی به همراه دارند اما میزان و شدت آن ها متفاوت می باشد. در عمل جراحی ایمپلنت چانه نیز همین طور است ، چنانچه شما برای انجام عمل ژنیوپلاستی خود یک جراح زیبایی فک و صورت خوب ، مجرب و متبحر انتخاب کنید ، ریسک عارضه های احتمالی به وجود آمده به حداقل خواهد رسید. از جمله عارضه های که ممکن است پس از انجام عمل زیبایی به وجود اید می توان به عفونت ، جا به جا شدن پروتز ، به جا ماندن اسکار و جا زخم ، واکنش بدن نسبت به دارو های بیهوشی و غیره اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که علاوه بر اینکه برای به دست اوردن بهترین و ایده آل ترین نتیجه باید از یک جراح خوب ، مجرب و متبحر کمک بگیرد ، خود نیز برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی و مشکلات حاد و خطرناک بعد از پروتز گذاری در چانه نیز باید به نکات مراقبتی که پزشک معالجتان به شما می گوید گوش دهید و تک تک آن ها را به طور منظر انجام دهید. اگر نکات مراقبتی که جراحتان به شما می گوید را گوش دهید و به درستی انجام دهید ، به طور قطع از خطر بروز عوارض جانبی در امان خواهید ماند.

ماندگاری پروتز چانه

یکی از مواردی که افراد در زمان انتخاب فرایند مورد نظر به آن دقت می کنند و  بر اساس آن تصمیم می گیرند ، نتیجه حاصل از پروسه زیبایی و مدت زمان ماندگاری آن می باشد. نتیجه به وجود آمدهه از عمل بزرگ کردن چانه با استفاده از جایگذاری ایمپلنت به مرور زمان و بعد از برطرف شدن اثراتی همچون ورم و کبودی نمایان خواهد شد. حداکثر زمانی که ممکن است این پروسه طول بکشد و نتایج خود را آشکار سازد 3 ماه می باشد. در خصوص ماندگاری پروتز چانه می توانید انتظار داشته باشید که نتایج و پروتز تا سال های بسیار زیادی باقی خواهد ماند. چرا که ساختار ایمپلنت های چانه بسیار محکم و مقاوم بوده به طوری که می توان آن را برای همیشه در چانه قرار داد. البته لازم به ذکر است که در صورتی که پروتز جا به جا شود نیاز است مجددا عمل جراحی ژنیوپلاستی انجام شود  و پروتز تعویض گردد.  بالا رفتن سن و به وجود آمدن نشانه های پیری بر روی صورت ، به ندرت بر روی نتایج پروتز گذاشتن در چانه تاثیر می گذارد. احتمال تخریب پروتز بر اثر اصابت ضربه به صورت و نیاز به انجام جراحی مجدد یا ترکیدن پروتز ها بسیار پایین است. به همین دلیل افرادی که قصد دارند با اصلاح فرم چانه خود زیبایی چهره شان را چندین برابر کنند به جای اینکه چندین بار تحت پروسه زاویه سازی و اصلاح فرم چانه با تزریق چربی و فیلر بگیرند ، می توانند تنها با یک بار انجام عمل قرار دادن پروتز در چانه به ظاهری آراسته ، زیبا و جذاب دست پیدا کنند.

 

پروتز چانه

 

هزینه پروتز چانه 1400 و 1401 در تهران

یکی از مهم ترین و موثرترین مواردی که می تواند بر روی تصمیم گیری افراد تاثیر بگذارد ، هزینه نهایی عمل می باشد. طبق گفته های دکتر لیلا اکبری بهترین جراح زیبایی صورت در تهران ، هزینه نهایی این عمل به عوامل متعددی از قبیل نوع پروتز مورد استفاده ، روش انجام عمل جراحی ، میزان تغییرات مورد نیاز ، شرایط بیمار ، دستمزد پزشک ، مهارت و تجربه او و غیره بستگی دارد. از همین رو نمی توان هزینه ثابتی را برای انجام آن تعیین کرد. افرادی که قصد دارند عمل زیبایی پروتز چانه را در تهران و نزد خانم دکتر اکبری بهترین جراح زیبایی فک و صورت در تهران انجام دهند می توانند با پر کردن فرم تماس یا برقراری تماس با شماره تلفن های ذکر شده در انتهای صفحه نوبت مشاوره دریافت کنند. با مراجعه به بهترین ، متبحر ترین و ماهر ترین جراح زیبایی تهران یا شهر محل زندگی خود ، علاوه بر اینکه از هزینه نهایی ایمپلنت چانه آگاهی کسب می کنید ، می توانید با وی در رابطه با این که آیا کاندید مناسبی برای انجام عمل ژنیوپلاستی هستید یا خیر ؟ اینکه چه نکات مراقبتی را باید انجام دهید تا نتایجی باور نکردنی و ایده آل داشته باشید صحبت کنید و از او مشاوره دریافت نمایید.