عمل زیبایی بینی

دکتر عمل بینی با هزینه کم

عمل بینی با هزینه کم عنوانی است که توجه بسیاری را به خود جلب می کند. با توجه به هزینه بالای جراحی های زیبایی به ویژه عمل بینی یافتن دکتر متخصص جراحی بینی که به کار خود وارد باشد و هزینه منصفانه ای را نیز دریافت کند، هر روز مشکل تر می شود. در مقاله زیر ابتدا موارد مهم در مورد عمل زیبایی بینی عنوان می شود. سپس به توصیه مراقبت های کلی پس از جراحی پرداخته می شود. در انتها توضیحات مهمی را در مورد عمل بینی با هزینه کم خواهید خواند.

تعریف زیبایی

زیبایی به معنی وجود هماهنگی بین اجزای مختلف یک مجموعه است. اگر به این تعریف استناد کنیم، بینی که مجموعه ای اجزای مختلف است، اگر دارای هماهنگی و هارمونی باشد، زیباست. علاوه بر این از آنجا که بینی جزیی از صورت است باید با دیگر اجزا هماهنگی داشته باشد. در صورتی که بینی جراحی شده زیبا باشد اما با دیگر اجزای چهره هماهنگی نداشته باشد، می توان گفت که جراحی عمل بینی موفقیت آمیز نبوده است.

رینوپلاستی یا عمل بینی با هزینه کم

هدف از عمل بینی یا تغییر فرم آن زیباتر شدن بینی و چهره بیمار است. باید توجه داشت که در این جراحی باید عملکرد های بینی حفظ شوند و بیمار بتواند همانند قبل از بینی خود استفاده کند.

اقدامات قبل از عمل

تا دو هفته پیش از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنید. همچنین در این دو هفته از مصرف داروهایی همانند بروفن و آسپیرین خودداری کنید. مانند هر جراحی دیگری از هشت ساعت پیش از جراحی غذا نخورده تا معده تان خالی باشد. آزمایش های لازم را که دکتر متخصص جراحی بینی تجویز می کند انجام دهید. در برخی موارد لازم است که عکس رادیولوژی یا سی تی اسکن از بینی به عمل بیاید.

مراقبت های اولیه بعد از عمل

 • تاثیر الکل بر جراحی بینی از مصرف الکل خودداری کنید. الکل باعث گشاد شدن رگ های بینی می شود و احتمال خونریزی آن را افزایش می دهد.علاوه بر این می تواند به تورم بینی اضافه کند. مهم ترین نکته این است که گاهی با داروهای تجویز شده پس از عمل تداخل دارد. الکل با افزایش میزان ادرار باعث می شود که آب بدن بیشتر از دست برود.

 • خونریزی موارد کمی هستند که پس از عمل بینی دچار خونریزی می شوند. دلیل این مسئله می تواند به دلیل عوارض جانبی استفراغ، تاثیر داروی بیهوشی یا حتی در مواردی درد باشد. در این صورت می تواتن با استفاده از داروهای مسکن و ضد تهوع از وقوع خونریزی جلوگیری کرد.

عمل بینی با هزینه کم

 • چند روز ابتدایی پس از عمل سر خود را بالاتر از دیگر قسمت های بدن نگاه دارید. برای این کار می توانید از چند بالش زیر سرتان استفاده کنید.
 • در روزهای اول به خصوص سه روز اول پس از جراحی از کمپرس آب سرد استفاده کنید. ورم بینی معمولا در روز سوم به بیشترین حالت خود می رسد.
 • در صورت شدت درد می توانید از داروهایی مانند استامینوفن با تجویز پزشک استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که کمپرس سرد را در مدت شب تا صبح روی صورت خود قرار ندهید.

نکات عمل بینی با هزینه کم

 • اگر تا چند روز پس از عمل بینی با ترشحات به شکل خونابه مواجه شدید نگران نشوید زیرا کاملا طبیعی است. در صورت کثیف شدن گاز زیر پانسمان آن را عوض کنید. به هیچ عنوان از دستمال کاغذی های معمولی برای تمیز کردن این ناحیه استفاده نکنید.
 • در صورتی که مشکلاتی نظیر تهوع یا استفراغ ندارید، سه یا چهار ساعت پس از انجام جراحی می توانید مایعات را به آرامی بنوشید.
 • از روز پس از جراحی می توانید از غذاهای نرم مانند سوپ استفاده کنید اما توصیه می شود که غذاهای سخت مانند سیب و هویج و … تا دو هفته پس از انجام عمل میل نشوند زیرا تحرکات فک و صورت در هنگام جویدن این میوه ها می تواند به بینی و زخم های تازه آن آسیب بزند.
 • در هفته اول و پیش از درآوردن اسپلینت باید از خیس شدن آن جلوگیری کنید. در این مدت اگر نیاز به حمام پیدا کردید، می توانید سر خود را به سبک سالن های آرایشگاه بشویید.

مراقبت های ماه های اول

 • استفاده از عینک چه طبی و چه آفتابی تا سه ماه پس از جراحی ممنوع است.
 • به جای عینک می توانید از لنز های تماسی استفاده کنید.

مراقبت های پس از عمل بینی با هزینه کم

 • برای بازگشت به فعالیت های ورزشی حداقل دو ماه صبر کنید.
 • تا یک ماه پس از عمل فعالیت های فیزیکی سنگین انجام ندهید.

جراحی عمل بینی با هزینه کم

 • تا ده روز از انجام فعالیت جنسی خودداری کنید.
 • توصیه می شود که تا دو هفته پس از عمل از مسواک های نرم استفاده کنید.

عمل بینی با کمترین هزینه

 • باید از نظر روحی برای شکل جدید بینی تان آماده باشید. تا دو ماه پس از جراحی به دلیل ورم بینی هنوز شکل دقیق خود را نشان نمی دهد. در مقابل اظهار نظر دیگران مقاوم باشید و تا کم شدن ورم بینی صبر کنید.
 • پس از کشیدن بخیه ها می توانید از دارو و کرم های بهبود دهنده زخم استفاده کنید.

کلام آخر درباره عمل بینی با هزینه کم

عمل بینی با هزینه کم به راحتی میسر نیست. علاوه بر هزینه بالای کلینیک و بیمارستان ها مبلغ دریافتی پزشکان متخصص برای انجام کاری بی عیب و نقص کم نیست. علاوه بر بر دکتر متخصص جراحی بینی دست اندرکاران اتاق عمل مانند متخصص بیهوشی نیز دستمزد متفاوتی را دریافت می کنند. به طور کل مواردی که در تعیین هزینه عمل بینی تعیین کننده هستند، نوع بینی، میزان سختی عمل، دستمزد متخصص، هزینه داروها و وسایل جراحی و منطقه جغرافیایی را می توان نام برد. عمل بینی با هزینه کم ممکن است توسط پزشکان رزیدنت بیمارستان های آموزشی انجام شود. گر چه در بسیاری از موارد این نتیجه چندان قابل اطمینان نیست. البته جراحی های بینی که در آنها هزینه زیادی صرف می شود نیز ضامن بهترین نتیجه نیستند.

بهترین نتیجه در عمل بینی با هزینه کم رسیدن به ساختاری از بینی است که با صورت شما هماهنگی داشته باشد. باید توجه داشت که معیارهای زیبایی به خصوص در زمینه بینی در ایران و کشورهای اروپایی بسیار متفاوت است و اگر بینی ایرانیان شبیه بینی اروپایی ها جراحی شود باعث نارضایتی بیماران می شود. اغلب افراد در ایران به بینی کوچک تمایل دارند در حالیکه برای اروپاییان بینی محکم و حجیم قابل قبول است. کوچک کردن بیش از حد بینی باعث کاهش راه هوایی و ضعف بافت بینی می شود. لذا باید تلاش کرد تا علاوه بر تأمین رضایت بیماران، عملکرد بینی برای تنفس مختل نشود.

5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *