جراحی عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

جراحی عمل بینی گوشتی در اصطلاح به نوعی از جراحی عمل بینی گفته می شود که در آن بخش غضروفی بینی دچار کاهش و تغییر فرم می شود. نوک بینی بزرگ یا اصطلاحا گوشتی و گرد یکی از دلایل معمولیست که بیماران به جراحی و عمل بینی گوشتی خود تن می دهند. نوک بینی گرد به سادگی گردتر از هر فرم دیگر بینی است و تقریبا مانند این است که توپی در نوک دماغ فرد قرار گرفته باشد.

بیشتر بیماران راینوپلاستی که خواستار عمل بینی گوشتی شان هستند، بینی خود را با عنوان زیادی پهن یا زیادی بزرگ توصیف می کنند. برخی دیگر با این مشکل معتقدند که بینی شان بی شکل است و فرم خوبی ندارد.

جراحی بینی گوشتی

برای آنکه حدودا متوجه شوید که نوک بینی ایده آل چه شکلی باید داشته باشد، به طور خلاصه می توان گفت که در راینوپلاستی شکل نهایی بینی باید به گونه ای باشد که توجه زیادی به نوک آن جلب نشود. نوک بینی در عمل بینی گوشتی باید متناسب با اندازه و عرض بینی باشد به طوری که هنگامی که از قسمت بالای بینی (پل بینی) به پایین و نوک آن نزدیک می شویم شاهد تغییر تدریجی اندازه باشیم و این تفاوت به اندازه و مناسب باشد.

در حالت کلی، نوک بینی باید از روبرو مثلثی شکل باشد، اما زاویه تندی نداشته باشد. ما به  این حالت مثلث نرم می گوییم که به این معنیست که بینی به آرامی از خط وسط به سمت کناره های بیرونی برجسته می شود.

چه چیزی باعث بینی گوشتی با نوک گرد می شود؟

نوک بینی گوشتی و گرد نتیجه مستقیم شکل عضروف های جانبی پایین بینی است. غضروف های جانبی پایین به جفتی از ساختار غضروف ها اشاره دارد که معمولا در شکل و اندازه کاملا مشابه هم هستند. این دو غضروف در خط میانه بینی با یکدیگر ادغام می شوند تا به شکل گرفتن تکیه گاه نوک بینی کمک کنند. سپس این غضروف ها از یکدیگر جدا می شوند تا تکیه گاه ساختاری لبه های بینی را در هر طرف تامین کنند. نقطه ای که هر کدام از دو غضروف از یکدیگر دور می شوند، منطقه گنبدی (dome region) نامیده می شود و به طور مشخص در شکل نوک بینی تاثیر دارد. اگر عضروف گنبدی جهتگیری مناسبی داشته باشد، نوک بینی شکلی مشابه شکل مثلث نرم گفته شده در بالا خواهد داشت.

بینی گوشتی

نوک بینی گرد و گوشتی نتیجه زمانیست که غضروف گنبدی بیش از حد پهن و گرد است. در جراحی عمل بینی گوشتی سعی می شود که نوک بینی به حالت نرمال نزدیک شود. اگر نوک بینی نرمال را با نوک بینی گوشتی مقایسه کنید، به راحتی متوجه خواهید شد که تفاوت بسیاری در عرض آنها وجود دارد.

نوک بینی گوشتی به چه شکل است؟

در یک جراحی عمل بینی گوشتی معمول، نوک بینی گرد بیمار به چه شکل است؟ اگر به تصویر از روبروی بیمار نگاه کنید، یکی از اولین چیزهایی که در بینی اش مشاهده می کنید، نوک بینی اش است. نوک بینی بیمار برای سایز بینی بیش از حد گرد و بزرگ است. برخی ممکن است بگویند که نوک بینی فرد به خوبی تعریف نشده است. نوک بینی باید تنها کمی عریض تر از پل بینی باشد. در عمل بینی گوشتی، دکتر متخصص بینی سعی می کند مواردی که نوک بینی در آنها خیلی عریض تر از پل بینی است، تصحیح شوند.

عمل بینی گوشتی برای اصلاح نوک بینی گرد و بزرگ بر تغییر شکل غضروف های جانبی پایینی متمرکز است که بیشتر حالت مثلث نرم گفته شده را داشته باشد.

اصلاح بینی گوشتی با بخیه

در برخی موارد عمل بینی گوشتی کوچک شدن بینی با تکنیک های بخیه و دوختن به دست می آید. بخیه های دائمی می توانند از میان منطقه گنبدی اشاره شده در بالا قرار گیرند تا غضروف های جانبی پایینی در هر طرف را نازک تر کنند. با این کار غضروف ها به طور همزمان به هم نزدیکتر می شوند. این بخیه ها جمع کننده گنبد نام دارند و می توانند در جمع کردن نوک بینی تاثیر فراوانی داشته باشند و بهبود چشمگیری را در نوک بینی به وجود بیاورند. در جراحی های عمل بینی با هزینه کم باید به دیدگاه دکتر متخصص جراحی بینی و روش جراحی تاکید ویژه ای داشت.

5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *