عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های پر طرفدار در تمامی دنیاست. بسیاری از مردم جهان با مشکلاتی چون انحراف بینی ، شکستگی بینی ، قوز بینی ، سوراخ های بزرگ ، بینی گوشتی یا استخوانی با شکل نامناسب روبرو هستند که برخی از آنها موجب بروز اختلال هایی در سلامتی شده و برخی مشکل زیبایی را به همراه دارند که البته تمامی این مسائل با عمل جراحی قابل اصلاح می باشند. یک جراح بینی حاذق می تواند شما را در رسیدن به هدفتان از عمل جراحی بینی کمک کند. دکتر لیلا دلخواه اکبری ،بهترین متخصص گوش، حلق و بینی و جراح بینی تهران مطمئناً دماغتان را به فرم دلخواه و مناسب با صورتتان عمل می کند.

 

جراح بینی - دکتر لیلا اکبری

 

 • بسیار دیده می شود که اشخاص پس از انجام دادن جراحی زیبایی شکایت هایی دارند و به هیچ عنوان نتیجه عمل را نمی پسندند. عمده این شکایات مربوط به عوارض پس از عمل می باشد البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که خون ریزی معمول ، تورم یا کبودی پس از عمل عوارض کاملا شایعی هست و با گذشت زمان مناسب پس از عمل کاملا رفع خواهد شد . اما یک سری مشکلاتی هست که زیبا جو پس از عمل به آن پی می برد که البته نتیجه اعتماد به پزشکان بی تجربه و افرادی است که ممکن است هزینه نامعقولی را در قبال این جراحی دریافت کرده باشند.
 • از جمله این نارضایتی ها می توان از کج بودن بینی ، نا متقارن بودن پره ها و سوراخ های بینی ،بروز مشکلات تنفسی و عوارضی چون خونریزی های مکرر و شدید نام برد. این گونه مشکلات باعث می شود شخص مجبور به عمل های ترمیمی شود که مجددا نیازمند صرف کردن هزینه می باشد. لذا برای پیشگیری از بروز این مشکلات بهترین کار تحقیق و برگزیدن یک جراح خوب از همان ابتدای کار است.

انتخاب جراح بینی

 • در قدم اول بعد از گرفتن تصمیم برای جراحی بینی ، فرد باید یک جراح خوب و با تجربه که نمونه کارهای مختلفی در تمامی مورد های مختلف جراحی بینی داشته باشد ، انتخاب نماید . یک جراح خوب اطلاعات و توانایی های حرفه ای و به روزی دارد. همچنین درصد جراحی های موفق او بسیار بالا می باشد.
 • یک جراح بینی را میتوان تا حدودی با جست و جو در اینترنت ، مراجعه به وب سایت ، دیدن نمونه کارها در قالب عکس و فیلم و متن های آموزشی شناسایی کرد. شما در ابتدا با سرچ کردن و پرس و جو از بقیه از دوستان و آشنایان چند نمونه کار را می پسندید سپس از بین آن ها مواردی را که بسیار با سلیقه شما و انتظاراتتان هماهنگ است بر می گزینید. سپس پس مراجعه و ملاقات با هر یک از متخصصان منتخب ، می تواند تصمیم نهایی را برای انتخاب جراح بینی خود بگیرید.

نکاتی در مورد یک جراح بینی خوب وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می شود :

 • یک جراح خوب باید با تجربه باشد

رینوپلاستی به یک فرد با تجربه نیازمند است که به به طور کامل بر کار خود تسلط داشته باشد و بتواند نتیجه مورد نیاز زیباجو را برایش خلق سازد.

 • مشاوره پیش از عمل

یک جراح بسیار خوب در جلسه پیش از عمل انتظارات و اهداف شما از عمل را می شنود و قادر است شما را در انتخاب بهترین نوع و شکل بینی که بسیار متناسب با اندازه صورت و نوع چهره تان هست راهنمایی کند . وی حتما پیش از عمل از شما نتیجه آزمایش خون می خواهد و درخواست می کند در رابطه با بیماری های دیگرتان یا داروهایی که مصرف می کنید و حساسیت های دارویی به او لیست کاملی ارائه بدهید. همچنین پزشک خوب به طور کامل برای شما همه نکات را شفاف سازی می کند و درباره تمامی مزایا و معایب و عوارض جانبی توضیح کامل خواهد داد. زیباجو باید به عملکرد جراح بینی اعتماد داشته باشد و همچنین یک جراح زبده نیز باید بتواند اعتماد شخص را به خوبی جلب کند.

فیلم عمل بینی توسط بهترین جراح زیبایی بینی تهران 

 

 • تشخیص صحیح

پزشک در جلسه ویزیت کاملا ساختار داخلی و بیرونی بینی شما را از تمامی زوایا بررسی میکند. سپس از تمامی زاویه ها از دماغ تان عکس می گیرد که این عکس می تواند به او و شما پیش از عمل ،حین عمل و پس از عمل کمک کند. همچنین فاکتورهای مهمی در گرفتن نتایج خوب موثر هستند که دکتر با بررسی فیزیکی آن را به شما توضیح خواهد داد به طور کلی نوع پوست بینی و ضخامت آن یکی از مهم ترین فاکتورها در کسب نتیجه بهتر می باشد. تشخیص درست این موارد در انتخاب تکنیک و نحوه عمل تاثیر بسزایی دارد و متقابلاً حرفه ای بودن جراح را نشان می دهد.

 • داشتن وجدان کاری

برای یک جراح خوب مسائل مالی بسیار کم اهمیت تر از وجدان کاری و سلامتی بیمار است. چنین پزشکی ابتدا به فکر سلامتی مراجعه کنندگان خود می باشد. همچنین ایشان به برطرف شدن مشکلات تنفسی و زیبایتان پس از عمل و اینکه نتیجه عمل به انتظارات شما کاملا نزدیک باشد بسیار اهمیت می دهد.

 • خونسرد و خوش اخلاق بودن جراح بینی حین پروسه عمل

خونسردی و دور بودن از استرس و اضطراب از ویژگی هایی است که باعث تسلط بیشتر پزشک بر روی پروسه در حال انجام خواهد شد. همچنین اخلاق خوب و با حوصله بودن دکتر به بیمار اجازه می دهد تا بتواند با خیال راحت تمامی سوال هایش را بپرسد. در ادامه جراح نیز به زبان ساده و قابل درک به پرسش ها پاسخ می دهد.

 • پاسخ دهی کامل به سوالات

شما می توانید با انتخاب یک جراح بینی خوب تمامی سوالاتی که درباره دماغ خود، پروسه عمل ، برطرف شدن یا نشدن مشکلات تنفسی مدت زمانی که پس از عمل فرآیند بهبودی تکمیل می شود بپرسید. همچنین ممکن است درباره پروسه بیهوشی نگرانی هایی داشته باشید که وی با صحبت کردن و شفاف سازی مطالب برای شما نگرانی هایتان را به خوبی برطرف می کند. سپس درباره عوارض احتمالی با شما صحبت کرده و توضیحات کامل را ارائه می دهد . همچنین نکات مربوط به مراقبت از بینی پس از عمل را نیز در اختیارتان می گذارد.

 • آگاه کردن زیبا جو و دادن اطلاعات لازم پیش از عمل توسط جراح بینی

پزشک در مورد اقداماتی که باید پیش از عمل انجام بدهید و باید و نباید هایی که باید اعمال کنید با شما صحبت می کند.
مثلا به شما خاطر نشان می کند که تا 10 روز  پیش از عمل نباید داروهایی نظیر آسپرین و ایبوپروفن و مکمل های استفاده کنید. اگر سیگاری هستید از یک ماه قبل از عمل برای تسریع بخشیدن فرآیند بهبودی باید مصرف آن را قطع کنید . از شما می خواهد که هیچ گونه مواد آرایشی به صورت یا چشم های خود قبل از عمل نزنید .
حتما برای برگشت به منزل همراهی داشته باشید که پس از رساندن شما به منزل تا چند ساعت از شما مراقبت کند.یک عمل جراحی بینی خوب نیازمند یک جراح با تجربه ،مسلط و حرفه ای می باشد. چنین جراحی با تمام تکنیک های به روز آشناست و بهترین روش درمانی مناسب را برای بینی شما به راحتی انتخاب می کند و با انجام یک عمل شما به احتمال خیلی زیاد به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. بدین نحو نیازی به جراحی های ترمیمی و صرف هزینه های بیشتر نخواهید داشت.

عدم انتخاب بهترین جراح بینی چه عوارضی را در پی خواهد داشت ؟

 • اختلال در تنفس و عملکرد بینی
 • آپنه خواب یا توقف نفس در هنگام خواب
 • سردردهای طولانی و مداوم
 • از دست دادن حس بویایی
 • آسیب دیدن بافت و یا غضروف های بینی
 • نا متقارن بودن بینی و سوراخ ها
 • سربالا شدن بیش از اندازه نوک بینی
 • کوچک شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی

اهمیت نمونه عمل های جراحی شده و رضایت بیمار در انتخاب بهترین جراح

برای انتخاب بهترین جراح لازم است نمونه عمل های انجام شده توسط جراح مورد نظر خود را ببینید و درباره میزان موفقیت های عمل جراحی او تحقیق و بررسی نمایید. هرچه میزان عمل های موفق جراح بیشتر باشد ، نشان از تبحر و مهارت او دارد. هم چنین لازم است از میزان رضایت بیمارانی که تحت عمل جراحی با پزشک مورد نظر شما قرار گرفته اند ، سوال نمایید. از دیگر اقدامات مهمی که شما را در انتخاب بهترین جراح کمک می کند شناختن فرم بینی خود و انتظارات شما از عمل جراحی می باشد به همین علت لازم است جراحی را انتخاب نمایید که در زمینه جراحی نوع فرم بینی شما عمل های موفقی دارد و می تواند انتظارات شما را در حد معقول برآورده نماید. برای مثال اگر آقا هستید و قصد جراحی بینی خود را دارید ، لازم است نمونه کارهای جراحی بینی مردان را توسط پزشک های مورد نظر خود مشاهده نمایید و هرکدام که به سلیقه شما نزدیک تر بود و تجربه کافی در این زمینه را داشت انتخاب نمایید. بهترین جراح زیبایی لازم است خصوصیات چهره مردانه را بشناسد و در حین جراحی آن را حفظ نماید. عموما جراحی زیبایی بینی خانم ها با ظرافت بیشتری انجام می شود جراح نباید بینی خانم ها و آقایان را به یک سبک جراحی نماید.

فیلم عمل بینی توسط بهترین جراح زیبایی بینی تهران 

 

بهترین جراح بینی ترمیمی

انتخاب جراح بینی ترمیمی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ؛ زیرا لازم است جراح با پیوند غضروف ظاهر بینی را بهبود دهد و مشکلات بینی را اصلاح نماید که این عمل نیاز به مهارت بالایی دارد.

توصیه چسب زدن توسط جراح بینی

بعد از اینکه گچ بینی توسط جراح بینی برداشته می شود ، معمولا به شما تکنیکی به نام چسب زدن به بینی را آموزش می دهد و این کار را برای شما انجام می دهد . زیباجویان باید چسب زدن را کاملا اصولی یادبگیرند تا برای هربار تعویض نیاز به مراجعه به پزشک نداشته باشند.پزشک در این جلسه در خصوص چسبی که می توانید برروی بینی تان بچسبانید صحبت می کند. مدت زمان مورد نیاز برای چسب زدن به بینی در بینی های گوشتی معمولا طولانی تر از بینی های استخوانی می باشد زیرا تورم بعد از جراحی بینی گوشتی معمولا بیشتر می باشد. از دیگر نکاتی که باید به آن ها توجه نمایید مدت زمان مورد نیاز برای چسب زدن در شبانه روز است که جراح بینی به طور کامل به شما در این خصوص توضیح خواهد داد. چسب زدن می تواند از تورم بینی بکاهد و علاوه بر این از خطر اسکار و افتادگی بینی بسیار کم کند.

دوام نتیجه جراحی بینی در صورت مراجعه به بهترین جراح بینی

همانطور که قبلا نیز در این خصوص صحبت کردیم مراجعه به یک جراح بینی خوب اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که بسیار اگاهانه در آن مرحله عمل نمایید نتیجه ای بسیار عالی در انتظارتان خواهد بود. یک جراح بسیار با تجربه و کاربلد علاوه بر مشاوره ای عالی که به شما ارائه می دهد می کوشد که شبیه ترین مدلی که در ذهن خود داشته اید را ارائه نماید و این جراح از میزان رضایت بسیار بالایی برخوردار است. یک جراح بینی خوب با دقت بسیار بالایی که دارد بینی شما را به بهترین شکل جراحی می نماید تا دیگر نیازی به هیچگونه جراحی بینی مجدد ، پیدا کردن جراح بینی ترمیمی و همچنین نیازی به صرف هزینه مجدد در این مورد نداشته باشید.