حتما شما هم افرادی را در اطراف خود می شناسید که از زیبا نبودن گوش هایشان شکایاتی دارند و یا اندازه و فرم گوش ها با چهره آن ها تناسبی ندارد ، این موضوع باعث شده که کاملا اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. آنها می توانند با انجام دادن جراحی گوش یا اتوپلاستی توسط جراحان زیبایی ، اعتماد به نفس خود را مجدداً بدست بیاورند. برای کسب اطلاعات بیشتردرباره این موضوع می توانید این مقاله را که دکتر لیلا دلخواه اکبری ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران ، در اختیارتان قرارداده است ، با دقت بخوانید. این نوع عمل در بین کودکان بعد از 5 سالگی ، انجام می پذیرد. عمل گوش در بزرگسالان نیز با اهداف زیبایی بسیار شایع است.

 

جراحی گوش در تهران - دکتر اکبری

 

کاندیدای مناسب جراحی گوش

مهم ترین فاکتور این است که شخص مراجعه کننده در سلامتی کامل باشد. اگر کودکی قرار است جراحی زیبایی گوش را انجام دهد ، باید بعد از 5 سالگی باشد که غضروف ها امکان تغییر شکل را داشته باشند و همچنین خود او قادر به انجام توصیه های بهترین جراح اتوپلاستی تهران ، باشد.

چگونگی آمادگی برای انجام عمل گوش

بعد از اینکه شخص تصمیم به جراحی گوش می گیرد باید به دنبال یک جراح خیلی با تجربه باشد که دارای میزان رضایت بسیار بالایی هست. شخصی که سلامت مراجعه کنندگانش ، از هر نکته ای برایش با اهمیت تر است. برای پیدا کردن این بهترین جراح گوش تهران ، باید در وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی جست و جو به عمل زیبایی گوش بیاید و از اشخاص در دور و اطراف سوال کرد. پس از انتخاب جراح ، باید به مطب او مراجعه کنید و با بهترین جراح زیبایی گوش در تهران ، در مورد نتیجه ای دوست دارید به آن دست پیدا کنید مشاوره انجام دهید. سپس او از شما لیستی از داروهای مصرفی شیمیایی و گیاهی ، نتیجه آزمایشات پیش از عمل ، سوابق و توضیحات در مورد اتوپلاستی قبل از آن را درخواست می کند. سپس ساختار گوش را از لحاظ فیزیکی مورد بررسی قرار می دهد.

کارهایی که باید پیش از جراحی گوش انجام بدهید :

 1. پیش از عمل زیبایی گوش سعی کنید ، وعده غذایی بسیار سبکی میل کنید.
 2. قطع داروهایی نظیر آسپرین ، ایبوپروفن و انواعی از مکمل های گیاهی از دو هفته پیش از جراحی توصیه می شود.
 3. به همراه داشتن یک همراه نیز برای اشخاص ضروری است ، که بتواند شما را به خانه برساند.
 4. اگر قرار به بیهوشی عمومی می باشد رعایت 8 ساعت پیش از عمل ناشتا بودن الزامی است.

نحوه انجام عمل اتوپلاستی در تهران

جراحی گوش می تواند در بیمارستان یا کلینیک انجام شود. جراحی به جهت تراز بودن هر دو گوش باید روی هردوی آنها صورت پذیرد. پیش از انجام عمل زیبایی گوش ، پزشک معمولا برای کودکان بیهوشی عمومی و برای بزرگسالان از بی حسی موضعی استفاده می شود. تکنیکی که دکتر لیلا اکبری ، بهترین جراح اتوپلاستی در تهران ، برای انجام عمل انتخاب می کند ، بر اساس اصلاحاتی که قرار است انجام شود کاملا متغیر است. تغییر در نوع تکنیک باعث می شود محل برش ها و در نهایت محل بخیه ها با یکدیگر متفاوت باشند. این نوع برش های جراحی گوش می تواند در پشت گوش و یا بین چین های داخلی گوش انجام پذیرد. پس از اینکه برش انجام شد حالا پزشک پوست و غضروف های اضافی را خارج می کند و سپس غضروف ها را در جای درست خود قرار داده و با استفاده از بخیه های داخلی ثابت نگه می دارد. ممکن است نیاز به اضافه کردن گرافت باشد که در این صورت گرافت را در جاهایی که نیاز هست اضافه می کند و پس از انجام اصلاحات ، برشی را که در ابتدا ایجاد کرده بخیه می زند. به طور کلی این پروسه 1-2 ساعت به طول می انجامد.

 

جراحی گوش در تهران - دکتر اکبری

 

ریکاوری جراحی زبیایی گوش

پس از انجام جراحی گوش، پزشک گوش را پانسمان می کند و پانسمان برای چند روزی در جای خود باقی می ماند. البته ممکن است پزشک چند روز بعد از عمل گوش موقتاً آن را باز کرده تا در صورت وجود لخته خون آن را بررسی و برطرف کند. بعد از برداشتن پانسمان ، پزشک نوعی هدبند به شخص می دهد که تا مدتی از آن استفاده کند. بهترین دکتر جراحی زیبایی گوش در تهران ، بعد از اتوپلاستی در تهران داروهایی نظیر آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را برای فرد تجویز می کند. همچنین ایشان توضیحاتی در مورد زمان مناسب برای استحمام و چگونگی انجام آن به شخص توضیحاتی را می دهد.

مراقبت های پس از جراحی گوش

 • از لمس ، فشار یا خراش دادن گوش ها بپرهیزید.
 • روشی را برای خوابیدن انتخاب کنید که فشاری روی گوش هایتان وارد نکند. تا چند مدتی نمی توانید روی گوش هایتان بخوابید.
 • لباسهایی که به راحتی قابل تعویض می باشند را بپوشید.
 • کودکان می توانند با گذشت دو هفته به مدرسه بازگردند.
 • سعی کنید پس از جراحی گوش در تهران با نوشیدن آب کافی بدنتان را هیدراته نگه دارید.
 • بعد از سپری شدن 6 هفته شنا کردن موردی ندارد.
 • بعد از گذشت 4 ماه شخص می تواند به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهد.
 • سیگار کشیدن فرآیند بهبودی اشخاص را بسیار کند می کند اگر سیگاری هستید باید از دوهفته پیش از عمل و پس از عمل نیز مدتی آن را کنار بگذارید.
 • تغذیه سالم و مفید بعد از جراحی به فرآیند بهبودی ، سرعت بالایی می بخشد. از خوردن سبزیجات ، میوه ها ، پروتئین ها و ویتامین ها غافل نشوید.

عوارض جراحی گوش

 1. وجود زخم کوچکی در پشت گوش ها که پس از گذشت مدت زمانی ، معمولا محو می شود.
 2. سوزش و حساس شدن گوش ها در روزهای نخست بعد از عمل زیبایی گوش
 3. بی حس بودن گوش و وجود سر وصدا در گوش
 4. کبودی در اطراف محل عمل زیبایی گوش به مدت دو هفته
 5. ممکن است در محل ایجاد بخیه نوعی عفونت ایجاد شده باشد که با مصرف آنتی بیوتیک ها از بین خواهد رفت.
 6. امکان دارد نوعی واکنش آلرژیک در شخص به مواد بیهوشی وجود داشته باشد.

چه زمانی پس از جراحی گوش علائم بوجود آمده خطرناک است و باید با دکتر تماس گرفت؟

 • اگر تب شما در حال بالاتر رفتن است و با مصرف دارو تغییری در آن ایجاد نشده است.
 • بروز خونریزی شدید که قطع نمی شود.
 • وجود درد شدید که مصرف مسکن میزان آن را کم نکرده است.

هزینه جراحی گوش در تهران

هزینه های این عمل شامل دستمزد پزشک ، هزینه بیمارستان یا کلینیک ، هزینه دارو و هزینه دکتر بیهوشی و مواد به کار رفته حین عمل می شود. این هزینه اتوپلاستی در تهران را می توانید در اولین مراجعه به پزشک به صورت حدودی برآورد کنید.

سن مناسب برای عمل گوش

در صورتی که جراحی گوش در سنین کودکی انجام شود به دلیل انعطاف پذیری بیشتر غضروف های گوش فرم دهی به آن ها راحت تر می باشد و این عمل به آسانی انجام می شود. هم چنین جراحی زیبایی گوش در سنین پایین از نظر روانی نیز بهتر است و می تواند شرایط روانی را که کودک به دلیل ظاهر گوش های خود تحمل می کند ، برطرف نماید. البته لازم به ذکر است که عمل اتوپلاستی را می توان در هر سنی انجام داد.

 

جراحی گوش در تهران - دکتر اکبری

 

سوالات رایج جراحی گوش و پاسخ دکتر اکبری به آنها

 • آیا جراحی زیبایی گوش درد دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت تمامی عمل های جراحی که نیاز به ایجاد برش هایی در بدن دارد با دردهای همراه است. البته درد ناشی از عمل زیبایی گوش بسیار کم و قابل تحمل می باشد و مصرف مسکن ها می تواند درد آن را تسکین دهد.

 • چرا نباید قبل و بعد از عمل گوش چیزی میل کرد ؟

برای انجام عمل های جراحی لازم است معده خالی باشد؛ زیرا ممکن است در حین جراحی مواد غذایی موجود در معده به سمت دهان حرکت کند و راه تنفس را مسدود نماید. هم چنین داروهای بیهوشی می تواند مشکلات و ناراحتی هایی برای شکم و روده ایجاد کند و موجب تهوع در افراد شود به همین علت توصیه می شود 6 الی 8 ساعت قبل از جراحی چیزی میل نکنید.

 • نتیجه جراحی گوش بعد از چه زمانی قابل مشاهده است ؟

بعد از جراحی لازم است گوش پانسمان شود و باند هایی بر روی گوش قرار گیرد. همین امر می تواند موجب کنجکاو شدن بیمار از نتیجه عمل جراحی شود. به منظور جلوگیری از عفونت و تغییر در نتیجه نهایی توصیه می شود به هیچ عنوان به باند خود دست نزنید و آن را برای دیدن مشاهده عمل بر ندارید. لازم است تا زمانی که پزشک بانداژ را از روی گوش بر می دارد صبر کنید. بعد از برداشتن پانسمان نتیجه جراحی قابل مشاهده می باشد اما برای رسیدن به نتیجه نهایی لازم است تا بهبودی و کاهش تورم ناشی از اتوپلاستی صبر نمایید.

 • آیا با اتوپلاستی می توان گوش ها را کوچک تر کرد؟

همانطور که اشاره شد در حین جراحی گوش می توان اصلاحات و تغییراتی در جلو بودن گوش ها ، سایز و اندازه و شکل گوش ها ایجاد کرد. برخی از بیماری های گوش که با جراحی درمان می شوند :

 • ماستوئیدیت
 • کلستئاتوم
 • اتواسکلروز
 • آیا می توان اسکار بعد از جراحی زیبایی گوش را بلافاصله بعد از جراحی مشاهده کرد ؟

معمولا جراح گوش تهران محل بخیه ها را در جایی قرار میدهد که قابل دیدن نباشد این مساله موجب می شود که بخیه ها درون چین های گوش پنهان شوند.

 • آیا می توانم مجددا بعد از جراحی گوش به ورزش بپردازم ؟

معمولاافرادی که جراحی کردن گوش ها انجام می دهند باید از میادین ورزشی به مدت 2 الی 6 هفته دور بمانند . بستگی به نوع ورزشی که انجام می دهید ممکن است در حین انجام ان گوش ها دچار کشیدگی ، فشار یا اصابت ضربه شود .

 • چقدر جراحی اتوپلاستی ایمن می باشد ؟

معمولا عمل گوش دارای عارضه های بسیار کمی می باشد و معمولا این جراحی ها را تحت بی حسی موضعی برای افراد انجام می دهند.

 • آیا نتایج به دست آمده از جراحی گوش موقتی هستند؟

به این دلیل که در عمل زیبایی گوش در تهران غضروف های اضافی را خارج می کنند این جراحی نتایجی دائمی داشته و موقتی نیست. علاوه بر این درصد خیلی بالایی از افراد از نتیجه نهایی به دست امده بسیار رضایت دارند و دلیلی برای انجام جراحی ترمیمی در خود نمی بینند.

 • تغذیه بعد از جراحی گوش به چه شکل است؟

معمولا بعد از اینکه عمل اتوپلاستی را انجام می دهید لازم است که در ابتدای کار از غذاهای بسیار نرم مانند مایعات و سوپ ها استفاده کنید و پس از گذشت مدت زمانی که پزشک برای شما تعیین می کند می توانید ارام ارام نسبت به خوردن غذاهای جامد و کمی سخت تر اقدام نمایید.در نظر داشته باشید که بعد از هر جراحی به خصوص اتوپلاستی هیدراته نگه داشتن بدن امر مهمی تلقی می شود پس حتما این موضوع را جدی بگیرید.

نتیجه گیری

اتوپلاستی موجب تغییر شکل در گوش ها ، تراز شدن آن ها و در نهایت باعث ایجاداحساس بسیار خوب در افراد می شود. آنها می توانند با تقویت اعتماد به نفس در فعالیت های اجتماعی حضور پیدا کنند. این موضوع را در نظر داشته باشید که جراحی گوش با هدف بهبود ساختار انجام می پذیرد ، دکتر لیلا اکبری ، بهترین جراح زیبایی گوش تهران ، تا حد ممکن تلاش خودش را می کند که بهترین نتیجه را به وجود بیاورد ، اما هنوز اندکی تفاوت در گوش ها ممکن است وجود داشته باشد. این نکته را نیز باید به خاطر داشته باشید که این جراحی تنها تغییرات ظاهری به همراه دارد و تغییری در شنوایی ایجاد نخواهد کرد.