از آن جایی که بینی یکی از مهم ترین و اساسی ترین اجزای صورت است و در زیبایی افراد یکی از تاثیر گذار ترین موارد است ، در صورت داشتن عیوب و نواقص هر چند ریز ، موجب کاهش زیبایی افراد می شود ؛به همین علت افرادی که بینی شان دارای ایرادهای کوچک و بزرگ است ، به دنبال راهی برای رفع آن می باشند. یکی از راه های رفع این عیوب و نواقص ، جراحی بینی می باشد. دکتر اکبری با داشتن مهارت و تجربه کافی قادر است برای شما بینی خوش فرم و بدون عیب را خلق کند. دکتر لیلا دلخواه اکبری ، بهترین دکتر جراحی بینی در تهران ، با اتکا به تجارب درخشان خود در زمینه رینوپلاستی ، نتایج فوق العاده ای را برای مراجعه کنندگان خود به ارمغان می آورد.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر لیلا اکبری

 

عمل بینی که در اصطلاح علمی به آن رینوپلاستی یا راینوپلاستی گفته می شود ، عملی است که بهترین دکتر جراحی بینی در تهران با انجام تغییرات لازم بر روی ساختار آن ، به اصلاح فرم دماغ و رفع مشکلات تنفسی می پردازد. جراحی رینوپلاستی تنها برای زیبایی کاربرد ندارد ، بلکه از آن برای رفع مشکلات مجرای تنفسی ، قوز ، کج بودن ، افتادگی و پهن بودن نوک دماغ استفاده می شود.

کاندیدای مناسب و نامناسب برای عمل بینی

تمامی افرادی که دارای بینی های گوشتی و بزرگ ، نوک دماغ پهن ، قوز بر روی استخوان تیغه دماغ یا انحراف بینی هستند می توانند عمل زیبایی بینی را انجام دهند. جراحی زیبایی بینی بر روی تمامی افراد با هر سن و سالی می تواند انجام گیرد اما بهتر است سن آن ها زیر 18 سال نباشد ؛ زیرا تا قبل از 18 سالگی بدن همچنان در حال رشد فیزیکی بوده و در صورت انجام جراحی دماغ این رشد متوقف خواهد شد.

کاندیدای نامناسب

زیباجویانی که می خواهند این نوع جراحی را انجام دهند باید از نظر جسمانی ، روحی و روانی سلامتی کامل را داشته باشند. افرادی که دارای بیماری های خاص هستند یا مبتلا به چاقی شدید هستند نباید عمل زیبایی بینی را انجام دهند. زنان باردار و خانم های که کمتر از 6 ماه از تاریخ زایمانشان می گذرد به هیچ وجه نباید متقاضی جراحی زیبایی دماغ باشند. از جمله اشخاصی که نباید عمل زیبایی دماغ را انجام دهند افرادی می باشند که به دلیل داشتن بیماری روحی یا روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند. به نوعی دچار اختلال خود زشت پنداری هستند نباید عمل بینی را انجام دهند. افرادی که قصد دارند جراحی بینی در تهران انجام دهند می توانند به خانم دکتر اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایند. 

 

جراحی بینی در تهران - دکتر لیلا اکبری

 

نقش پوست در نتیجه عمل زیبایی بینی

همانطور که اطلاع دارید امروزه افراد بسیاری برای انجام عمل رینوپلاستی به جراحان بینی مراجعه می کنند. افرادی که خواهان انجام این عمل و به دست آوردن بهترین و مطلوب ترین نتایج هستند باید بدانند که عوامل بسیار زیادی در نتیجه جراحی تاثیر گذار می باشد. یکی از این عوامل پوست بدن است. بهتر است بدانید که پوست که خود متشکل از عضله و چربی است به اسکلت بینی چسبیده و فرم نهایی را به ما نشان میدهد. با وجود پوست بر روی بینی خیلی از عیوب داخلی بینی مانند کج بودن ساختمان بینی ، انحراف تیغه میانی ، قوز روی پل بینی و غیره ، قابل تشخیص نمی باشد. اسکلت بینی که ما از روی پوست مشاهده می کنیم با آنچه که در درون بینی قرار دارد متفاوت است. از همین رو درک اهمیت این لایه پوششی کمی سخت بوده و در برخی از بیماران کنترل یا پیش بینی نتایجی که قرار است بعد از جراحی بینی به وجود آید کار مشکلی خواهد بود. لازم به ذکر است که درجه این تفاوت ها با ضخامت پوست بینی فرد ارتباط مستقیم دارند. به عنوان مثال چنانچه ضخامت پوست زیاد باشد نمایان شدن تغییراتی که توسط دکتر عمل بینی تهران ، بر روی دماغ اعمال شده است سخت بود و در عین حال به وجود آوردن تغییراتی زیبا و جذاب بر روی بینی های با پوست نازک که هر نوع تغییر کوچک را سریعاً نمایان می سازند برای دکتر عمل زیبایی بینی کاری سخت و دشوار می باشد. پوستی که از ضخامت مناسب و متوسطی برخوردار است ، رنگ آن سالم و سطح همواری داشته باشد ، بهترین و مناسب ترین شرایط را برای انجام عمل زیبایی بینی دارد.

مزایای عمل رینوپلاستی

 • افزایش زیبایی و حفظ تعادل در فرم صورت
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • بهبود جریان تنفس

 

جراحی بینی در تهران - دکتر لیلا اکبری

 

انواع جراحی بینی

تمامی اشخاصی که خواستار جراحی کردن بینی هستند و می خواهند فرم بینی آن ها بسیار شیک و جذاب باشد باید بدانند که هر نوع بینی مناسب هر صورتی نمی باشد. به همین علت قبل از هر کاری باید در رابطه با نوع عمل دماغ خود با پزشک مشورت کنید ، تا ایشان با توجه به فرم صورت و بینی شما نوع عمل زیبایی بینی را مشخص کند. همانطور که در قسمت فوق گفته شد جراحی زیبایی بینی دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • فرم طبیعی

در این نوع جراحی بینی تغییر بسیار زیادی نخواهد کرد. در این نوع جراحی دماغ تنها اشکالات جزئی از قبیله قوز بینی ، افتادگی و انحراف برطرف می شود.

 • فرم نیمه فانتزی

در این نوع عمل بینی تغییرات بسیار زیادی اعمال نمی شود. عمل جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی امروزه رایج ترین جراحی زیبایی است. در این نوع عمل نه طبیعی بودن بینی حفظ می شود و نه دچار قوس زیاد می شود.

 • فرم فانتری

جراحی کردن بینی فانتزی یکی از فرم های است که در آن زاویه بین دماغ و لب بین 105 تا 120 درجه می باشد. این نوع عمل زیبایی دماغ مناسب کسانی است که اجزای صورتشان ریز است.

عمل بینی ترمیمی

این نوع عمل دماغ برای افرادی مناسب است که یک بار عمل جراحی بینی را انجام داده اند اما از نتیجه آن راضی نیستد. این اشخاص می توانند پس از گذشت یک سال مجدداً اقدام به انجام رینوپلاستی نمایند.

فیلم عمل بینی در تهران 

 

 

عوارض جراحی بینی

جراحی کردن بینی نیز مانند سایر جراحی ها در صورتی که به دست بهترین دکتر عمل بینی تهران که مهارت و تجربه ای ندارد ، انجام گیرد ممکن است پیامد های بدی را به دنیال داشته باشد. ما در ادامه چندین مورد از این عوارض را برای شما آورده ایم تا با اطلاع داشتن درباره آن در انتخاب پزشک دقت بسیار زیادی کنید.

 • کاهش قدرت بویایی
 • خونریزی های شدید
 • سوراخ شدن استخوان تیغه بینی
 • کوچک شدن سوراخ های دماغ
 • ایجاد عفونت
 • نفس تنگی و ایجاد مشکل در حین نفس کشیدن

اقدامات قبل از جراحی بینی

آمادگی پیدا کردن برای انجام عمل زیبایی بینی ، یکی از ضروری ترین اقدامات می باشد ؛ زیرا با رعایت نکات بسیار ساده و کوچک می توان تا حد بسیار زیادی عوارض ناشی از عمل جراحی دماغ را کاهش داد و در نهایت باعث ایجاد نتیجه رضایت بخش تر خواهد شد. اقداماتی که لازم است قبل از انجام عمل بینی آن ها را رعایت کنید عبارت اند از:

 • مشاوره با پزشک یکی از مهم ترین اقداماتی است که حتما باید قبل از جراحی کردن بینی انجام شود. در این مشاوره شما می توانید انتظارات خود را از نتیجه جراحی بیان کنید یا درباره نحوه انجام عمل کردن بینی از پزشک سوال بپرسید.
 • دکتر اکبری به افرادی که قصد دارند جراحی بینی خود را در تهران یا دیگر شهر های ایران انجام دهند توصیه می کنند ، تا قبل از عمل تنها با دکترتان درباره عمل و نتیجه آن صحبت کنید ، تا ترس و استرس نداشته باشید.
 • دو هفته قبل از عمل دماغ از مصرف هر گونه قرص از قبیله آسپرین ، ایبوبروفن ، ویتامین E و مكمل هاي گیاهی جداً خودداری کنید.
 • پیش از جراحی حدوداً دو هفته قبل از آن ، از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکی اجتناب فرمایید. زیرا مصرف آن ها باعث طولانی شدن روند درمان ، ایجاد تورم و کبودی خواهد شد.

آزمایش های قبل از عمل بینی

قبل از عمل زیبایی بینی برای چک کردن وضعیت سلامت مراجعه کننده لازم است آزمایش هایی انجام شود تا در هنگام جراحی زیبایی بینی و بیهوشی مشکلی به وجود نیاید. از جمله متداول ترین این آزمایش ها آزمایش خون می باشد تا سطح قند خون و یا وجود عفونت و آلودگی به ویروس هایی مثل ایدز یا هپاتیت در خون بررسی شود. هم چنین لازم است میزان انعقاد خون بیمار بررسی و آزمایش شود تا در هنگام جراحی از ایجاد خون ریزی و لخته شدن خون جلوگیری شود. در صورتی که فاکتورهای انعقاد خون در تعادل نباشد موجب تشدید خون ریزی در هنگام جراحی می شود.

فیلم جراحی بینی توسط بهترین دکتر زیبایی بینی تهران 

 

 

نحوه انتخاب جراح بینی

از آنجایی که انتخاب یک جراح دماغ خوب و متبحر در نتیجه کار تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت ، پس باید در انتخاب آن دقت فراوانی کرد. برای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی تهران بهتر است ابتدا درباره ایشان اطلاعات لازم را جمع آوری کنید ، سپس به مطبشان مراجعه کرده و از میزان رضایت بیماران مطلع شوید. بعد از آن از پزشک بخواهید تا نمونه کار های خود را به شما نشان دهد ، در این صورت می توانید به خوبی تصمیم بگیرد. یکی دیگر از ویژگی های جراح خوب و مجرب این است که حفظ سلامتی بیمار را در اولویت قرار می دهد تا نتیجه جراحی زیبایی بینی کاملاً مطلوب شود.

مراحل جراحی بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی جزو یکی از جراحی های پیچیده است که نیازمند دقت بالا و عکس العمل مناسب می باشد. جراح بینی مراحل مشخصی را برای انجام این فرایند طی می کند تا در نهایت به بینی خوش فرم و زیبا دست پیدا کند. شخصی که قصد انجام این عمل جراحی را دارد ، به طور حتم تا کنون چندین بار کنجکاو شده است که با مراحل انجام این فرایند آشنایی پیدا کند. به همین دلیل در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا شما را با این فرایند آشنا کنیم.

در این عمل جراحی پزشک برشی را در داخل سوراخ های بینی به وجود می آورد. در برخی از موارد این برش ها در بیرون از بینی و پایین بینی ایجاد می شود ، از این تکنیک در مواردی استفاده می شود که نیاز به پیوند غضروف به نوک بینی یا تغییر شکل نوک آن وجود داشته باشد. در صورتی که نیاز به باریک کردن پهنای بینی باشد ، جراح بینی در کناره های بینی نیز برش را ایجاد می کند. پس از آن استخوان بینی شکسته شده و بینی تغییر شکل داده می شود. بعد از اتمام تمامی این فرایند ها جراح و دکتر خوب برای جراحی بینی تهران یک اسپلینت فلزی یا پلاستیکی بر روی بینی قرار داده می شود. به این صورت که از بینی در مقابل ضربه محافظت می شود. همچنین تامپون و اسپلینت پلاستیکی در داخل سوراخ های بینی قرار داده می شود تا دیواره یا تیغه بینی در محل اصلی خود ثابت شوند و مجاری بینی از یک دیگر جدا بمانند. عمل زیبایی بینی تحت بیهوشی کامل انجام می شود و از همین رو یک متخصص بیهوشی مجرب و متبحر در طول پروسه جراحی همراه شما است تا وضعیت حیاتی شما را بررسی کند.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

پس از عمل زیبایی بینی  پزشک نکات و توصیه های را به مراجعه کننده گوشزد می کند که با رعایت آن ها روند درمان سریع تر و عوارض عمل بینی کمتر خواهد شد. در قسمت زیر به تمامی این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • بالا نگه داشتن سر : در روزهای اولیه پس از جراحی نباید سر خود را به سمت پایین خم کنید ؛ زیرا در این صورت میزان گردش خون در قسمت دماغتان افزایش پیدا می کند و باعث تورم شدید بینی می شود. به همین علت توصیه می شود در زمان استراحت از دو عدد بالشت کوچک در زیر سرتان استفاده کنید.
 • کمپرس آب سرد و گرم : تا 48 ساعت پس از جراحی زیبایی بینی در تهران قبل از اینکه تامپون ها را دربیاورید هر دو ساعت یک بار و هر بار به مدت 20 دقیقه از کمپرس آب سرد استفاده کنید ، سپس بعد از اینکه تامپون ها را در آوردید مجدداً تا 48 ساعت بعد برای کم کردن تورم و کبودی از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 • عدم مصرف دارو های رقیق کننده خون : پس از جراحی بینی از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند آسپیرین خودداری کنید ؛ زیرا موجب افزایش خون ریزی می شود.
 • عدم انجام فعالیت های سنگین : بهتر است بعد از جراحی تا زمان بهبودی از انجام فعالیت های شدید مانند ، دویدن ، ورزش کردن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید ؛ زیرا این فعالیت ها موجب افزایش جریان خون و وارد شدن فشار بیش از حد به سر می شوند.
 • خوردن غذاهای نرم و آبکی : از غذاهای نرم و مایعات سرد استفاده کنید ، تا نیاز به حرکت دادن فک بعد از عمل بینی نباشد.
 • عدم استفاده از عینک : در صورتی که از عینک استفاده می کنید تا حداقل دو ماه پس از جراحی از استفاده آن بپرهیزید.
 • استفاده از لباس های جلو بسته ممنوع : دکتر اکبری به افرادی که جراحی بینی خود را در تهران یا دیگر شهر های ایران انجام داده اند توصیه می کنند ، به خاطر این که لباس های جلو بسته از طریق سر وارد بدن می شوند بهتر است قبل و بعد از عمل جراحی دماغ از لباس های جلو باز استفاده کنید تا در هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشوید.
 • خودداری از رفتن به حمام : بهتر است تا قبل از برداشتن گچ بینی و کامل شدن دوره نقاهت از شستن سر خودداری کنید ، در صورت نیاز می توانید از وان استفاده کرده یا با استفاده از دوش تلفنی بر روی بدن خود آب بریزید. از انجام کارهای که باعث تحریک عضلات صورت می شوند مانند خندیدن ، گریه کردن ، حرف زدن زیاد و مسواک زدن و غیره خودداری کنید.
 • استفاده از سرم شستشو و دستمال مرطوب : توصیه می شود محیط اطراف خود را همواره مرطوب نگه دارید و تا 2 هفته پس از عمل بینی برای شستشوی بینی حتما از سرم های مخصوص استفاده کنید. استفاده از دستمال مرطوب تا قبل از باز کردن گچ روش مناسبی برای پاک کردن صورتتان است .

فیلم جراحی بینی دکتر لیلا اکبری در تهران 

 

 

تزریق کورتون بعد از عمل بینی

برای کاهش تورم و التهاب بینی گاهی لازم است از داروهای کورتیکواستروئید که با نام کورتون شناخته می شوند استفاده کرد. کورتون هم به صورت داروهای خوراکی و هم به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. در عمل های جراحی بینی در برخی از بینی ها کورتون به صورت مستقیم به بینی تزریق می شود و از شدت ورم و بافت اسکاری به وجود آمده می کاهد. ورم بعد از عمل بینی کاملا طبیعی بوده و حدودا دو هفته بعد از عمل جراحی دماغ به صورت طبیعی شروع به کم شدن می کند و در نهایت رفع خواهد شد. تورم ممکن است تا ماه ها و حتی سال ها طول بکشد در چنین مواردی برای کاهش میزان تورم از تزریق کورتون به بینی استفاده می شود تا دوره نقاهت با سرعت بیشتری سپری شده و نتیجه عمل زودتر مشخص شود. افرادی با بینی های گوشتی بعد از جراحی تورم بیشتری را نسبت به بینی های استخوانی دارند. بنابراین تزریق کورتون بیشتر در بینی های گوشتی انجام می شود ؛ زیرا تورم بینی های استخوانی در مدت زمان کوتاه تری برطرف خواهد شد. در جراحی بینی های گوشتی که پوست بینی آنها ضخیم است ، معمولا میزان تشکیل اسکار و زخم در بین استخوان و یا غضروف و پوست بینی بسیار بیشتر است. در صورتی که اسکار ایجاد شده در بینی وسیع باشد و اجازه ندهد پوست با فرم جدید بینی سازگاری پیدا کند ، لازم است با تزریق کورتون به بینی از گسترش این بافت های زائد جلوگیری شود.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر لیلا اکبری

 

بهترین زمان برای تزریق کورتون بعد از رینوپلاستی چه می باشد؟

تزریق کورتون به عوامل مختلفی بستگی دارد. دکتر لیلا اکبری ، بهترین دکتر عمل بینی در تهران معمولاً زمان مناسب برای تزریق کورتون جهت کاهش ورم بینی و جلوگیری از تشکیل اسکار را در بازه زمانی 2 الی 3 هفته تا 3 الی 4 ماه بعد از جراحی بینی اعلام می دارد ؛ زیرا در این زمان میزان ورم بینی کاهش پیدا کرده است ؛ بنابراین تزریق کورتون در این بازه زمانی می تواند سودمند باشد و موجب بهبود و اصلاح فرم بینی گردد. هم چنین تزریق کورتون در این بازه زمانی کم خطر و ایمن می باشد؛ زیرا احتمال تشکیل اسکار در این دوره بسیار کم می باشد. حدودا 2 هفته زمان بعد از تزریق برای مشاهده نتیجه حاصل از آن نیاز است. اما در مواردی ممکن است به 3 الی 4 ماه برای درمان اسکار های تشکیل شده زمان نیاز باشد.

آیا با دندان ارتودنسی شده می توان عمل بینی را انجام داد؟

کسانی که تصمیم به انجام ارتودنسی و پس از آن رینوپلاستی دارند یا برعکس ، این سوال برایشان به وجود می آید که کدام یک از این فرایند ها را اول انجام دهیم؟ ارتودنسی علاوه بر این که باعث ردیف کردن دندان ها می شود بر روی زیبایی چهره نیز تاثیر می گذارد. ارتودنسی برای حفظ و تامین فانکشن و سلامت حفره دهان نیز کاربرد دارد. اصلاح و جا به جا کردن دندان ها و فک در دهان باعث ایجاد تغییری زیبا در ظاهر قسمت تحتانی صورت می شود. از جمله ملزومات عمل زیبایی بینی نیز ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای چهره مانند لب و دهان می باشد. پس این دو فرایند می توانند روابط پیچیده با یک دیگر داشته باشند و بر روی نتایج یک دیگر تاثیر مثبت بگذارند.
طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی تهران در حالت کلی میان ارتودنسی و عمل بینی اولویت با ارتودنسی می باشد ، زیرا باید ابتدا فک در موقعیت درست خود قرار بگیرد و سپس بینی جراحی شود. یکی از عواملی که در ناهنجاری های دندانی و فک تاثیر می گذارد تنفس و اختلال در عملکرد در عملکرد بینی می باشد. چرا که در این شرایط بیمار مجبور است تا از دهان خود نفس بکشد که باعث تنگی فک بالا و به هم ریختن دندان ها می شود. از سوی دیگر نیز برای این که جراح فرم نهایی را انتخاب کند نیاز است تا رابطه بینی و تناسب آن با لب را در نظر بگیرد. از آنجایی که ارتودنسی کردن دندان ها می توان با حرکت دادن فک و دندان ، فرم و موقعیت لب ها را تحت تاثیر قرار دهد بهتر است در ابتدا درمان ارتودنسی پایان به پذیرد و پس از تثبیت موقعیت لب ها و فک بیمار به جراحی زیبایی بینی بپردازد و از نتایج زیبا و جذاب آن لذت ببرد.

 

جراحی بینی

 

چسب زدن بعد از عمل بینی

چسب زدن به بینی بعد از عمل زیبایی بینی تهران از جمله مراقبت های مهم بعد از جراحی بینی به شمار می آید. جراح بینی از شما می خواهد برای مدتی چسب روی بینی بماند و آن را به صورت مرتب تعویض کنید. به منظور جلوگیری از هرگونه حساسیت ، جوش ، قرمزی توصیه می شود از چسب های ضد حساسیت بینی استفاده کنید. مدت زمان استفاده از چسب بینی با توجه به نوع بینی و طبق نظر پزشک مشخص می شود. معمولا برای مدت 2 الی 6 ماه استفاده از چسب بینی توصیه می شود. البته بعد از دو ماه نیازی به استفاده مکرر از چسب نیست و تنها در زمان های خاص می توان از آن استفاده کرد. بینی های گوشتی به دلیل تورم بیشتر در بینی نیاز دارند تا مدت زمان بیشتر از چسب بینی استفاده کنند.

نحوه استفاده از چسب بینی

توضیحات دکتر لیلا اکبری ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی بینی در تهران در مورد نحوه چسب زدن به بینی بعد از عمل رینوپلاستی:

 • توصیه می شود ابتدا صورت خود را بشویید و از الکل یا تونر برای تمیز کردن سطح بینی و نواحی اطراف آن استفاده کنید. البته دقت داشته باشید در این حین فشاری به بینی وارد نکنید.
 • سپس چسب را به با توجه به سایز و اندازه بینی برش دهید. اصولا 2 قطعه چسب 10 سانتی و 7 قطعه چسب 4 سانتی نیاز است.
 • برای استفاده ابتدا قطعات کوچک 4 سانتی را به صورت افقی روی بینی بچسبانید به نحوی که مقداری از عرض چسب ها روی یکدیگر قرار بگیرد و سطح بینی را به خوبی پوشش دهد. به آرامی کمی چسب ها را فشار دهید تا بچسبد تا بعد از مدتی شل نشود.
 • توصیه بهترین دکتر جراحی بینی تهران این است که برای چسباندن قطعات چسب بزرگتر ابتدا آن را به حالت U انگلیسی در بیاورید و به صورتی که وسط چسب زیر بینی قرار بگیرد ، بچسبانید. دقت داشته باشید که چسب مسیر تنفسی و سوراخ های بینی را مسدود نکند و تنها قسمت زیر نوک بینی را پوشش دهد.

نحوه برداشتن چسب بعد از جراحی بینی

برای اینکه چسب بینی به راحتی جدا شود توصیه می شود بعد از حمام کردن و شستن صورت خود این کار را انجام دهید. زیرا در این صورت چسب ها مرطوب شده و به راحتی از بینی برداشته می شود. برای برداشتن چسب از بینی به آرامی و از سمت پایین به بالا چسب ها را جدا کنید. مراقب باشید هنگام برداشتن چسب ، پوست بینی بلند نشود. بهترین دکتر جراحی بینی تهران می توانند در این رابطه به شما کمک بزرگی کنند. 

بهترین زمان برای استفاده از چسب بینی بعد از عمل بینی

معمولا استفاده از چسب بینی در 1 ماه اول بعد از جراحی بیشترین تاثیر را در کاهش ورم و فرم گیری بینی دارد. بعد از گذشت 1 ماه می توانید موقع خواب و یا هنگامی که احساس کردید تورم بینی شما زیاد شده است ، از چسب بینی استفاده کنید.

 

 

انجام عمل بینی در بیماری های خاص

متقاضیان جراحی بینی ممکن است بیماری هایی مانند آسم ، کم خونی ، صرع و غیره داشته باشند که تحت شرایط خاصی عمل بینی انجام می دهند. در مطالب زیر به موارد دیگری از بیماری ها اشاره می کنیم :

 • بیماری کم خونی و بیماری های خونی دیگر

آزمایشات شایع و رایجی که قبل از جراحی زیبایی بینی انجام می گیرد آزمایش هموگلوبین و غلظت خون است. در صورتی که هموگلوبین و یا میزان غلظت خون در آقایان کمتر از 13 و در بانوان کمتر از 12 باشد فرد به کم خونی مبتلا است. هنگامی که غلظت خون افراد این مقدار باشد رینوپلاستی برایشان بلامانع می باشد.

در مواقعی که هموگلوبین بیشتر از 10 باشد ، در انجام جراحی بینی مشکلی به وجود نمی آید اما هنگامی که هموگلوبین افراد کمتر از 10 باشد در این مواقع عمل بینی توصیه نمی شود زیرا در این زمان فرد ممکن است با مشکلات قلبی مواجه شود. اگر میزان غلظت خون در افراد بین 10 تا 12 باشد در جراحی هیچ گونه مشکلی به وجود نمی آید. قبل و بعد از جراحی بینی به این افراد پیشنهاد می شود قرص های مولتی ویتامین و آهن مصرف کنند تا عوارضی مانند بی حالی و ضعف در چند روز ابتدایی پس از عمل بینی کاهش یابد و وضعیت غلظت خونشان بهبود یابد. اشخاصی که بیماری هموفیلی دارند به علت انعقاد ضعیف خون بهتر است این پروسه زیبایی را انجام ندهند زیرا بعد از جراحی احتمال خونریزی شدید خواهند داشت.

 • رینوپلاستی و آسم 

متقاضیانی که تنگی نفس و آسم دارند اگر بیماریشان تحت کنترل باشد با نظر متخصص بی هوشی و داخلی و انجام تست ریوی می توانند عمل بینی انجام دهند اما اگر آسمی شدید داشته باشند این فرایند زیبایی به آن ها توصیه نمی شود.

 • بیماری های MS و یا صرع

افرادی که این عارضه ها را دارند اگر تحت نظر متخصص اعصاب می باشند و بیماری شان درحال پیشرفت نیست ، انجام جراحی بینی برایشان بلامانع است. از این رو قبل از انجام رینوپلاستی باید هر بیماری که دارید را به جراح بینی خود اطلاع دهید.

آیا پریود بودن هنگام عمل بینی خطرناک است؟

دسته ای از بانوان نگران تاریخ عمل و پریود شدن در این زمان هستند باید بگوییم که این استرس اشتباه بوده و خونریزی در زمان پریودی ربطی به انعقاد خون ناشی از جراحی بینی ندارد. دوران قاعدگی با عمل بینی هیچ تداخلی ندارد اما در صورتی که این دوره در بعضی از افراد با تغییر در رفتار و خلق و خو همراه باشد ، توصیه می شود اگر عمل بینی ضرورت درمانی ندارد  تاریخ آن را به زمان دیگری غیر از دوره پریودی موکول کنند. بیمارانی که همزمان با جراحی بینی خود پریود هستند در کلینیک های درمانی برای رفاه بیماران شورتکس استریل و پد دارند که در اختیار بیماران قرار می دهند. همچنین در صورتی که بیمار در روز جراحی پریود شود به پزشک خود اطلاع دهد تا از پدهای استریل استفاده کند.

عمل بینی را به روش باز انجام دهیم بهتر است یا بسته؟

در ابتدا باید بگویم که انتخاب این که برای انجام رینوپلاستی پزشک شما از چه روشی استفاده کند به نظر ، مهارت و تخصص پزشکتان بستگی دارد از همین رو بهتر است در رابطه با اینکه پزشک از چه روشی استفاده می کند با دکترتان مشورت نمایید. در رابطه با این که کدام یک از روش های نامبرده شده بهتر است لازم است بگویم هر دو روش های عمل بینی دارای مزایا و معایب خاصی هستند که همین مسئله باعث می شود در برخی از موارد روش باز نسبت به تکنیک بسته ارجحیت داشته باشد. به عنوان مثال اگر بینی شما به تغییرات بسیار زیادی نیاز نداشته باشد می توان از روش بسته برای اعمال تغییرات استفاده کرد. در مقابل آن نیز چنانچه بینی شما نیاز به تغییرات و اصلاحات گسترده ای بود یا دارای انحراف و کج شدیدی بود ، دکتر بینی تهران ناچار است تا جراحی بینی را به روش باز انجام دهد. بهتر است بدانید که بینی های گوشتی به دلیل مشخصاتی که دارند و همچنین نیاز داشتن به تقویت استخوان بینی باید به روش باز جراحی شوند.

آیا عمل بینی با لیزر امکان پذیر است؟

با وجود اینکه دستگاه لیزر در زمینه های مختلف پزشکی کاربرد دارد و امروزه برای درمان جای زخم یا ایجاد برش بر روی سطح پوست از آن استفاده می کنند اما این تکنولوژی به قدرت پیشرفت نکرده است که بتواند استخوان سفت و سخت بینی را برش دهد یا تغییری بر روی آن اعمال کند. از همین رو باید بگویم عمل جراحی دماغ با لیزر کاملا ناممکن و دروغین می باشد. پس بهتر است گول تبلیغاتی که حاوی چنین مطلبی هستند نخورید و از یک پزشک کاردان ، مجرب و متبحر در زمینه درمان خود کمک بگیرید.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر لیلا اکبری

 

بهترین فصل برای جراحی بینی

با توجه به این که حساسیت و آلرژی در فصل های بهار و پاییز بسیار زیاد است و در زمان تابستان و زمستان نیز دمای هوا متناسب نیست ممکن است این سوال برای بیماران به وجود آید که چه فصلی را برای انجام عمل بینی خودم انتخاب کنم؟ این سوال برای دانشجویان ، افراد شاغلی که شغلشان خارج از منزل و شرکت است و کسانی که آلژی دارند بیشتر به وجود می آید. در این خصوص باید بگویم به دلیل مزایای بسیار زیادی که در فصل زمستان و اوایل بهار وجود دارد می توان گفت این زمان بهترین وقت برای انجام راینوپلاستی می باشد. شاید با خود بگوید فصل بهار که شروع فصل آلرژی است و زمستان نیز سرما و ابریزش بینی و همچنین احتمال سرما خوردگی را با خود به دنبال دارد پس چرا زمان مناسبی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم از آن جایی که در اواخر زمستان و اوایل بهار هوا مطلوب و خنک است و علائم آلرژی زا شروع نشده اند بهترین زمان برای انجام جراحی است. پوست ما بعد از انجام جراحی بینی در دوران نقاهت در برابر تغییرات دما کمی حساس می شود و زمانی که در معرض گرما قرار می گیرد متورم می شود. اما زمانی که هوا خنک و مطلوب باشد عروق خونی پوست بینی کمی باریک تر می شود که این مورد خود مانند استفاده از کمپرس سرد عمل کرده و تورم را با سرعت بیشتری کاهش می دهد. همچنین شما در این زمان به دلیل آلرژی دچار عطسه یا سرفه نخواهید شد. در صورت آبریزش بینی و حساسیت های ساده نیز می توانید با مشورت پزشک معالج خود از دارو های ضد حساسیت استفاده کنید و این مشکل را از بین ببرید.

در کنار تمامی این موارد از آن جایی که یکی از مهم ترین فاکتور های بهبودی سریع استراحت کامل می باشد تا شما انرژی مورد نیاز خود را برای بهبودی به دست آورید ؛ تعطیلات نوروز می تواند فرصت خوبی برای بهره مند شدن از این دوره و سپری کردن دوره ریکاوری بدون دردسر ، ترس و نگرانی و همچنین غیبت در کلاس درس ، پایین نگه داشتن سر و غیره محسوب شود. در طول دوران نقاهت عمل بینی در تهران و تعطیلات نورزی بخش بسیار زیادی از تورم بینی شما کاهش پیدا می کند و پس از آن می توانید با بینی زیبا و جدید خود در دانشگاه ، مجامع ، محل کار و غیره حضور پیدا کنید. دانشجویان عزیزی که قصد دارند بینی خود را عمل کنند باید به یاد داشته باشند که بعد از انجام عمل زیبایی بینی نباید به هیچ عنوان سر خود را به سمت پایین خم کنند چرا که احتمال خونریزی در این زمان تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. پس دوران تعطیلات نوروزی یا تابستانه انتخابی مناسب برای انجام این عمل زیبایی می باشد. اگر باز هم در این خصوص سوالی داشتید یا استرس و نگرانی دارید می توانید از پزشک خود کمک بگیرید.

سوالات متداول عمل بینی و پاسخ دکتر اکبری

 • چه جراحی هایی را می توان با عمل بینی انجام داد؟

جراحی پولیپ بینی یا عمل سینوس را نیز می توان با جراحی زیبایی بینی انجام داد. در این موارد نیاز است تا مجاری داخلی بینی به طور کامل بررسی و معاینه شوند و در صورتی که بیمار به پولیپ مبتلا بوده باشد ، نیاز به برداشتن آن در هنگام جراحی است. کسانی که به سینوزیت مزمن مبتلا می باشند نیز بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهند تا هنگام جراحی بینی سینوس ها هم مورد درمان قرار گیرند. جراحی زیبایی بینی در این شرایط می تواند هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی داشته باشد. از همین رو عمل رینوپلاستی برای این دسته از افراد می تواند علاوه بر بهبود شکل ظاهری و اعتماد به نفس بیمار مشکلات تنفسی او را نیز درمان کند.

 • تامپون به چه دلیل استفاده می شود؟

از تامپون بعد از اتمام جراحی بینی کمک گرفته می شود تا از بسته شدن مجاری بینی به دلیل خونریزی و لخته شدن خون داخل بینی جلوگیری کند. یکی از نگرانی هایی که متقاضیان جراحی زیبایی بینی دارند ، کشیدن تامپون است. در این خصوص به هیچ عنوان نیازی به نگرانی نیست و این اقدام اگر توسط جراح بینی مجرب و متبحری انجام گیرد ، هیچ درد و ناراحتی ایجاد نمی کند.

هزینه جراحی بینی در تهران 

قیمت جراحی ها با توجه به نوع بینی ، میزان ایرادات ، میزان تبحر جراح بسیار متفاوت است ، به همین علت در صورتی که می خواهید از هزینه عمل بینی در تهران مطلع شوید ، بهتر است به مطب پزشک یا وب سایت آن ها مراجعه فرمایید.