جراحی بینی یکی از پر طرفدار ترین انواع جراحی در بین مردم می باشد. برخی از افراد ترجیح می دهند که با انجام جراحی بینی تنها تغییراتی جزئی در ظاهرشان ایجاد شود و این تغییرات محسوس نباشند. در واقع توسط جراحی بینی طبیعی تنها تغییرات بسیار ظریفی در ساختار بینی ایجاد می شود. به طور کلی هدف از جراحی بینی طبیعی از بین بردن ناهنجاری های بینی در حدامکان و ایجاد یک ظاهر ایده آل و استاندارد برای بینی است ، اگرچه تفاوت در سلایق مردم و روش های متفاوت جراحی زیبایی باعث تغییر در نتایج نهایی و دلخواه بینی مردم پس از عمل شده است.

جراحی بینی طبیعی

ویژگی های بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی مهم ترین هدف برطرف کردن ایرادات بینی و هماهنگ نموندن آن با دیگر اجزای صورت می باشد. نکته بعدی در مورد این نوع بینی ها این موضوع می باشد که در این مدل از جراحی نشانه های آشکاری نظیر جای زخم و بخیه به وضوح وجود نخواهد داشت ، سوراخ های بینی خیلی کوچک نخواهند شد و نوک بینی خیلی سربالا نیست و پل بینی خیلی خم نمی شود. به عبارت دیگر ، تغییرات بسیار نامحسوس می باشند. مهم ترین ویژگی این جراحی عدم انحنا در بینی است که این مساله باعث محبوبیت این تکنیک در میان مردان شده است.

کاندیدای مناسب جراحی بینی طبیعی

افرادی که به دنبال برطرف کردن عیوب ظاهری بینی خود بدون تغییر واضح در ظاهر بینی می باشند . خانم ها و آقایانی که سن مناسب برای انجام راینوپلاستی را دارند و در سن رشد نیستند.

انتخاب جراح بینی طبیعی

اگر شما به دنبال جراحی بینی هستید ولی به مدل های فانتزی و نیمه فانتزی علاقه ندارید و ترجیح می دهید فرم طبیعی بینی تان حفظ شود ، باید یک جراح بینی خوب را پیدا کنید که در زمینه جراحی طبیعی بسیار با تجربه باشد ، دید زیبایی شناسی خوبی داشته و کاملا به فرآیند عمل مسلط باشد. با مراجعه به اینستاگرام و اینترنت و جست و جو از اطرافیان می توانید یک گزینه مناسب را انتخاب کنید.

اقدامات پیش از جراحی بینی طبیعی

بعد از اینکه پزشک مورد نظرتان را انتخاب کردید نوبت به مراجعه به مطب و مشاوره پیش از عمل می رسد.
در این جلسه باید از انتظارات خود ، تغییراتی که دوس دارید بر روی بینی تان انجام شود، سوالاتی که در ذهن تان دارید با پزشک صحبت کنید . پزشک تمامی سوالاتتان را پاسخ داده و از فواید و خطرات احتمالی عمل شما را آگاه خواهد کردو در این جلسه پزشک بینی تان را از لحاظ فیزیکی مورد آزمایش قرار خواهد داد و نتایج آزمایش شما را بررسی می کند. در نهایت در مورد اقداماتی که باید پیش از جراحی انجام دهید توضیحاتی داده خواهد شد .

پروسه جراحی بینی طبیعی

عمل طبیعی بینی می تواند با تکنیک های باز و بسته انجام شود و این مساله کاملا بستگی به نظر پزشک دارد که کدامیک از روش ها را برایتان مناسب می داند.

جراحی بینی به روش بسته :بعد از انجام بیهوشی عمومی بر شخص زیبا جو ، پزشک ابزاری را از طریق سوراخ های بینی به داخل وارد می کند و تغییرات مورد نظر از جمله جابه جایی در استخوان ها و غضروف ها انجام خواهد داد. سپس اگر نیاز به اضافه کردن گرافت باشد ، این کار را انجام می دهد و در نهایت برش های داخلی را بخیه زده و عمل را با قرار دادن اتل یا گچ بر روی بینی به پایان می رساند. در روش بسته برشی از بیرون مشخص نمی باشد و ممکن است به این دلیل روش مناسبی برای جراحی بینی طبیعی باشد.

جراحی بینی به روش باز : در این روش بعد از اینکه شخص تحت بیهوشی عمومی قرار گرفت ، دکتر برشی را در ناحیه کلوملا ایجاد می کند سپس پوست را از روی بینی کنار می زند و می تواند تسلط کاملی به غضروف ها واستخوان ها داشته باشد. بعد از اینکه اصلاحات ، تغییر جایگاه و قرار دادن گرافت انجام شد برش ایجاد شده را بخیه می زند .

جنبه های اصلی جراحی بینی طبیعی چیست؟

  • تشکیل غضروف در موقعیت آناتومیک طبیعی
  • اجتناب از تیز شدن نوک بینی
  • به حداقل رساندن بالا بردن نوک بینی
  • اجتناب از انحنای بیش از حد بینی
  • کم بودن اسکار

جراحی بینی طبیعی برای بینی استخوانی مناسب تر می باشد یا بینی گوشتی ؟

بینی های استخوانی معمولا از نظر ساختاری برای انواع مدل های رینوپلاستی ایده آل می باشند ؛ چون دارای پوستی نازک و استخوان ها و غضروف هایی محکم هستند. اشخاصی که این نوع بینی را دارند به راحتی می توانند هر سه مدل بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی را برای جراحی انتخاب کنند.

پوست ضخیم و غضروف ها و استخوان های ضعیف از مولفه های بینی گوشتی هستند. در این نوع بینی ها به دلیل ضخامت پوست بینی احتمال تورم زیاد می باشد. به دلیل ظریف بودن استخوان ها احتمال افتادگی وجود دارد و در صورت نیاز به عمل ترمیمی در صورتی که بینی بیش از حد ظریف شده باشد ، ترمیم بسیار چالشی خواهد شد. بنابراین معمولا پزشکان برای این افراد بینی طبیعی را پیشنهاد می کنند.

چسب زدن به بینی طبیعی

بعد از اینکه دکتر گچ یا آتل را از روی بینی برمی دارد به آن چسب می زند . چسب زدن نکته بسیار مهمی می باشد که هر شخص باید آن را در مواقع تعیین شده و به روش صحیح انجام دهد. در مورد این موضوع که تا چه زمانی باید به بینی طبیعی خود چسب بزنید باید از پزشک سوال کنید و این موضوع کاملا به مسائلی چون شرایط بینی ، تورم ، کبودی و نوع پوست بینی تان بستگی خواهد داشت.

هزینه جراحی بینی طبیعی

برآورد کردن هزینه جراحی به فاکتورهای متعددی چون هزینه کلینیک، دستمزد پزشک و پیچیدگی عمل بستگی خواهد داشت . در جلسه مشاوره می توانید این موضوع را از جراح خود بپرسید.

دکتر لیلا دلخواه اکبری ، متخصص گوش و حلق بینی در تهران ، بر مبنای تجارب بسیار خود در زمینه عمل بینی ، قادر است نتیجه جراحی بینی را آن گونه که می خواهید خلق سازد. برای آشنایی بیشتر با نمونه کارهای دکتر اکبری می توانید به گالری سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.