عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها بین عموم مردم می باشد. در این بین افرادی که دارای بینی استخوانی هستند ، به دلیل وجود قوز بر روی دماغ شان ، نوک خمیده ، انحراف تیغه بینی و مشکلات تنفسی یا عدم زیبایی بینی ، برای جراحی بینی استخوانی اقدام می کنند و در جست و جوی یک جراح خوب هستند ، که بتواند بهترین نتیجه را برایشان ایجاد کند. دکتر لیلا اکبری ، بهترین جراح بینی تهران بوده که می تواند نتیجه مطلوبی را از عمل بینی استخوانی برای شما به ارمغان بیاورد.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر لیلا دلخواه اکبری

 

ویژگی های بینی استخوانی چیست ؟

ساختار این نوع بینی کاملا برخلاف بینی گوشتی می باشد. این نوع از بینی ها معمولا دارای پوستی بسیار نازک ولی استخوان ها و غضروف هایی بسیار محکم می باشند . دماغ های استخوانی از لحاظ شکل دچار مشکلاتی چون قوز یا برآمدگی بینی و انحراف سپتوم هستند که ممکن است به دلایل ژنتیکی یا تصادف بوجود آمده باشند .

بهترین مدل برای بینی های استخوانی

افراد زمانی که تصمیم خود را برای انجام عمل زیبایی بینی می گیرند و به سراغ بهترین و متبحر ترین جراح بینی تهران می روند ، همواره در فکر خود می اندیشند که کدام یک از فرم های برای بینی آن ها مناسب است. ممکن است اغلب افراد تصور کننده که بینی تنها به حالت سربالا و قوس دار قابل انجام است. در حالی که چنین چیزی وجود دارد و به طور کل بینی به سه حالت طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی قابل جراحی است. از آنجایی که بینی های استخوانی دارای غضروف و اسکلت محکم و مقاومی است می توان آن را به هر سه مدل فوق عمل کرد و بهترین نتایج را به دست آورد. چرا که در این نوع بینی ها احتمال افتادگی وجود ندارد و اسکلت بینی قادر به تحمل تغییرات بسیار زیادی می باشد. از همین رو برای انتخاب بهترین مدل عمل بینی استخوانی و دریافت بهترین و مطلوب ترین نتایج بهتر است با دکتر جراحی بینی استخوانی تهران خود مشورت کنید و از او مشاوره درست و کاملی به دست آورید. چرا که با وجود اینکه این مدل بینی ها را می توان به هر شکلی عمل کرد اما برای دریافت نتایج مطلوب آناتومی چهره بسیار مهم است. از همین رو جراحان بینی پیش از عمل چهره شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا ببیند که آیا مدل انتخابی شما با چهره و اجزای تشکیل دهنده آن هماهنگی دارد یا خیر؟ اگر بهترین جراح بینی را برای عمل زیبایی خود انتخاب کرده باشید و به توصیه ها و دستورالعمل های مراقبتی قبل و بعد از آن گوش دهید ، مطمئن باشید که به نتایج زیبا و خارق العاده دست پیدا خواهید کرد.

جراحی زیبایی بینی مردانه استخوانی

 

اقدامات پیش از عمل بینی استخوانی

 • جلسه مشاوره

پس از اینکه جراح بینی مورد نظرتان را انتخاب کردید در گام دوم باید به جلسه مشاوره بروید و درباره انتظارتتان از نتیجه عمل با دکتر مشاوره کنید و نظر او را هم جویا شوید .

 • معاینه فیزیکی

دکتر در جلسه مشاوره جراحی بینی استخوانی ، دماغ شما را از لحاظ فیزیکی به خوبی مورد معاینه می دهد و پوست بینی تان را به خوبی بررسی می کند و می تواند علل قوز یا برآمدگی تان را متوجه شود و بهترین تکنیک رینوپلاستی را نسبت به چهره و مشکلی که بینی تان دارد به شما پیشنهاد کند.

 • بررسی پرونده پزشکی و نوع داروهای مصرفی

پزشک علاوه بر بررسی کامل نتایج آزمایشات ، اطلاعاتی درباره بیماری ها و داروهای مصرفی تان نیاز دارد.

روش های انجام رینوپلاستی

شخص زیبا جو برای انجام جراحی بینی استخوانی ابتدا تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد سپس با توجه به تغییرات و نوع عملی که به آن نیاز دارد یکی از روش های باز و بسته برای وی انتخاب می شود.

 • تکنیک بسته : در عمل بینی استخوانی بسته در تهران جراح برشی در قسمت قابل رویت بینی ایجاد نمی کند و تمامی برش ها داخلی سوراخ های بینی خواهند بود. سپس غضروف ها از استخوان جدا می شوند و تغییرات اعمال می شوند.
 • تکنیک باز : این روش تغییرات اساسی بر روی بینی را هم شامل می شود. بهترین دکتر بینی تهران ، بر روی کلوملا بینی برشی اعمال می کند که در نتیجه آن با داشتن تسلط کامل ، می تواند برروی ساختار بینی تان تمام اصلاحات مورد نیاز را پیاده کند. این روش به دلیل نوع ساختمان بینی استخوانی و قابل انجام بودن همه مدل های دماغ بر روی آن ، انتخاب بهتری می باشد .

پس از اتمام کار ، پزشک با زدن بخیه های ظریف جذبی یا کشیدنی ، موضع برش داده شده را می بندد و بینی را با استفاده از گچ یا آتل ، ثابت می کند. برای کنترل خونریزی نیز یک پد یا گاز استریل زیر دماغ قرار می دهد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

زمان مشاهده نتایج رینوپلاستی استخوانی

پس از عمل بینی استخوانی در تهران معمولا نتیجه نهایی ، مطلوب و مورد رضایت فرد می باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای دیدن نتیجه نهایی کار باید صبور باشید و مراقبت های بعد از عمل را درست انجام دهید. معمولآ در این نوع بینی تورم دماغ زودتر برطرف می شود و نتیجه مطلوب را با گذشت زمان کمتری می توان مشاهده کرد. به دلیل اینکه به طور معمول شدت بروز اثرات جانبی پس از جراحی بینی استخوانی  در تهران کمتر می باشد ، نتیجه عمل به مرور پس از چند ماه نمایان می شود اما رسیدن به نتیجه نهایی باید یک سال منتظر بمانید.

آیا عمل ترمیمی بر روی این نوع بینی ها امکان پذیر است ؟

به دلیل اینکه عمل ترمیمی معمولا عمل بسیار چالش برانگیزی می باشد ، سعی کنید با انتخاب یک پزشک با تجربه از نیاز به جراحی ثانویه جلوگیری کنید . به دلیل اینکه پوست بینی استخوانی بسیار نازک است و پس از انجام جراحی اولیه ممکن است کمی نازک تر نیز شود و جراحی ترمیمی ممکن است کمی دشوار شود. اما چنانچه تحت نظر یک جراح حاذق قرار بگیرید عمل بینی استخوانی ترمیمی بدون هیچ مشکلی انجام می شود.

عوارض جراحی بینی استخوانی

مانند هر عمل جراحی، عمل زیبایی بینی استخوانی نیز ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. با رعایت نکات مراقبتی گفته شده از سوی پزشک می توانید از بروز آن ها جلوگیری کنید.

 1. خونریزی زیاد بعد از اتمام جراحی
 2. عفونت ناشی از عدم رعایت بهداشت ، پانسمان یا عدم مصرف داروهای آنتی بیوتیک
 3. حساسیت به داروی بیهوشی
 4. اختلال در تنفس خصوصا در زمان خواب
 5. عدم تقارن بینی و اندازه پره ها

مراقبت های پس از عمل جراحی بینی استخوانی

 • به طور کلی جراحی زیبایی بینی استخوانی نیازی به بستری ندارد و زیباجویان می توانند در صورتی که علائم خاصی نداشته باشند به خانه بازگردند.
 • به دلیل احتمال بروز درد بعد از عمل بینی استخوانی ، برای رهایی از این مشکل حتما به خاطر داشته باشید که نباید تا مدت طولانی بینی خود را لمس کرده یا به آن ضربه ای وارد سازید. بهترین دکتر گوش و حلق و بینی در تهران ، برای رهایی شما از درد برایتان مسکن تجویز خواهد کرد. برای برخی از بیماران این مسکن ها باعث ناراحتی در معده خواهد شد ، برای رهایی از مشکل حتما قبل از مصرف دارو غذا میل کنید و یا از پزشک خود درخواست کنید که مسکن های دیگری را برایتان جایگزین کند.
 • پس از جراحی بینی استخوانی به مدت چندین هفته روی بینی تان عینک قرار ندهید. زیرا باعث تغییر شکل و ایجاد قوز خواهد شد .
 • به خاطر داشته باشید بعد از انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی امکان عفونت وجود خواهد داشت ؛ پس حتما داروهای آنتی بیوتیک خود را مصرف کنید و مصرف آنر ا سر خود قطع نکنید. دوره درمان حتما می بایست کامل گردد.
 • از پزشک خود زمان مناسب برای خم کردن سر یا به پهلو خوابیدن را سوال کنید این زمان در بینی های استخوانی و گوشتی می تواند متفاوت باشد.

عمل زیبایی بینی استخوانی توسط دکتر لیلا اکبری ، بهترین جراح بینی در تهران

 

چسب زدن به بینی

پس از اینکه گچ یا آتل برداشته شد دکتر برای بالا نگه داشتن بینی تان به آن چسب می زند . این کار برای جلوگیری از افتادگی و کاهش هرگونه تورم بسیار خوب و موثر است. حتما برای درست چسب زدن دستورالعمل های مورد نظر را یاد بگیرید و به آن عمل کنید معمولا افرادی جراحی بینی استخوانی انجام داده اند احتمال افتادگی کمتری را نسبت به بینی گوشتی پس از عمل تجربه خواهند کرد و به تشخیص بهترین جراح عمل بینی استخوانی در تهران ، مدت زمان کمتری چسب می زنند.

هزینه عمل زیبایی بینی های استخوانی

برآورد کردن هزینه به عوامل بسیار زیادی نظیر دستمزد پزشک ،هزینه بیمارستان ، هزینه آزمایشات و دارو ها بستگی دارد و در هر فردی متغیر می باشد .برای آگاهی از این مساله باید توسط جراح ویزیت شوید تا هزینه عمل بینی استخوانی برایتان مشخص شود.

مزایای جراحی بینی استخوانی چه می باشد ؟

از مزایای جراحی کردن دماغ های استخوانی می توان به ساختار مناسب این نوع بینی ها که از پوستی نازک و غضروف های قوی و هم چنین استخوان محکم جهت تراشیدن تشکیل شده است ، اشاره کرد. به سبب همین ویژگی ها اگر در انتخاب جراح بینی برای عمل بینی استخوانی خود دقت لازم را داشته باشید و پزشک متخصص و با سابقه در این زمینه را انتخاب نمایید ، نتیجه عمل بسیار موفقیت آمیز و با تغییرات زیادی همراه خواهد بود. به دلیل اینکه بینی از اعضای مرکزی و اصلی صورت به شمار می آید ، در زیبایی افراد بسیار تاثیر گذار است. چنانچه بینی با عمل جراحی اصلاح شود و فرم بهتری پیدا کند ، موجب تغییرات مثبت وسیعی در چهره افراد می شود که این خود می تواند اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد. از مزیت های عمل جراحی بینی استخوانی به پدیدار شدن جذابیت چشم‌ها و لب‌ها می توان اشاره نمود.

هم چنین در برخی موارد افراد به مشکلات تنفسی و یا انحراف بینی دچار هستند ، که می تواند موجب اختلال در خواب و سر درد به دلیل کمبود اکسیژن رسانی به مغز و مشکلاتی از این قبیل برای آن ها شود ، که در حین عمل زیبایی بینی استخوانی این موارد قابل اصلاح و برطرف کردن می باشد و فرد می تواند تنفس راحتی را بعد از عمل بینی استخوانی تجربه کند.

تغییر بسیار زیبای بینی استخوانی و کج

 

آزمایش های قبل از رینوپلاستی

قبل از جراحی بینی استخوانی لازم است سلامت بیمار کنترل شود تا در حین جراحی و دوره ریکاوری مشکلی برای بیمار به وجود نیاید. به همین منظور آزمایش هایی تجویز می شود که لازم است تا یک هفته قبل از انجام جراحی انجام شود. آزمایش خون که برای جراحی زیبایی بینی استخوانی گرفته می شود به منظور بررسی سطح قند خون ، عدم عفونت و بیماری در خون ، بررسی مشکلات کم خونی و غیره می باشد. در صورت لزوم در مواردی نیاز است که افراد عکس سی تی اسکن تهیه کنند تا ساختار داخلی بینی آن ها نیز مورد بررسی قرار بگیرد. در افراد با بیماری های خاص و یا افرادی که در سنین بالا اقدام به عمل بینی استخوانی می کنند ، لازم است آزمایش های مخصوصی گرفته شود.

 

جراحی بینی استخوانی

 

آیا می‌توان بینی استخوانی را با تزریق فیلر خوش فرم کرد ؟

در صورتی که بینی استخوانی از نظر ظاهری دچار مشکل و بد فرمی های استخوانی باشد ، ممکن است با تزریق فیلر قابل برطرف کردن باشد. اما در صورتی که مشکلات مربوط به بینی استخوانی به غضروف و انحراف تیغه بینی یا استخوان های داخلی مربوط باشد با تزریق فیلر قابل برطرف کردن نمی باشد و نمی توان نتیجه مطلوبی از تزریق ژل به دست آورد ؛ بنابراین در این موارد برای اصلاح و بهبود فرم بینی استخوانی لازم است جراحی بینی استخوانی انجام شود. هم چنین لازم به ذکر است که روش های تزریق فیلر دائمی نبوده و نهایت 10 ماه و گاهی سال ها ماندگاری دارد و لازم است بعد از گذشت چند ماه مجدد اقدام به تزریق و ترمیم نقاط اصلاح شده نمایید. در صورتی که نتایج عمل زیبایی بینی استخوانی اگر زیر نظر متخصص و دکتر عمل بینی استخوانی مجرب انجام شود ، ماندگار است و نیازی به ترمیم ندارد.

تورم دماغ استخوانی بعد از جراحی چقدر است ؟

همانطور که اطلاع دارید ، میزان کبودی و تورم در بینی های گوشتی بعد از جراحی بسیار بیشتر از بینی ها استخوانی است که علت آن را می توان پوست ضخیم بینی دانست. اما بینی های استخوانی به دلیل پوست نازک ، تورم کمی را تجربه می کنند. هرچند لازم به ذکر است که واکنش بدن افراد و همچنین سبک زندگی از مواردی است که می تواند در میزان ورم و کبودی ناشی از عمل بینی استخوانی تاثیرگذار باشد.

مهم ترین بخش جراحی بینی استخوانی چه می باشد ؟

 • ایجاد تناسب بین اجزای چهره
 • برطرف کردن قوز و یا هرگونه برآمدگی پل بینی
 • اصلاح نوک بینی
 • اصلاح و ایجاد تقارن در پره های بینی
 • برطرف کردن مشکلات تنفسی
 • اصلاح غضروف های بینی و شکل دهی به آن

 

 

سوالات متداول و پاسخ دکتر لیلا اکبری بهترین جراح بینی تهران

 • آیا لازم است بعد از عمل بینی استخوانی ، شب ها نیز از چسب بینی استفاده کرد ؟

بله لازم است بیمار در یک ماه اول به صورت شبانه روزی از چسب بینی استفاده کند و بعد از آن برای 1 ماه می تواند فقط شب ها به بینی خود چسب بزند تا بینی در روز فرم بهتری به خود بگیرد. به هر حال بینی تا 1 سال ممکن است تورم داشته باشد. برای کاهش تورم بینی استخوانی می توانید مصرف سدیم خود را کاهش دهید و از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. همچنین مصرف برخی مواد غذایی نظیر آناناس و آب کرفس می تواند در کاهش تورم بینی بعد از جراحی بینی استخوانی ، تا حد زیادی کمک کننده باشد.

 • آیا دوران نقاهت عمل بینی استخوانی طولانی است ؟

خیر ، جراحی زیبایی بینی استخوانی دوره نقاهت طولانی و دردناکی ندارد و بیشتر افراد بعد از 5 الی 7 روز می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند. البته لازم است که افراد مراقبت ها و توصیه های بعد از جراحی را رعایت کنند.

 • آیا روش های مختلفی برای جراحی بینی استخوانی وجود دارد ؟

بله ، انتخاب روش جراحی بر اساس میزان برآمدگی بینی ، فرم بینی و مشکلات بینی نظیر انحراف بینی ، پولیپ بینی و یا شکستگی بینی انجام می شود.

 • آیا ممکن است بینی استخوانی بعد از انجام جراحی نیاز به تزریق کورتون داشته باشد ؟

معمولا این کار برای کاهش ورم برای بینی های گوشتی استفاده می شود و در بینی های استخوانی به دلیل اینکه ورم بسیار کم می باشد معمولا نیازی به این کار نیست .

 • جراحی بینی استخوانی به روش باز بهتر است یا بسته ؟

هرکدام از این روش ها مزایای خاص خود را دارد و پزشک بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم تصمیم می گیرد از کدام تکنیک برای جراحی استفاده نماید.

 • آیا این امکان وجود دارد که پس از برداشتن قوز بینی استخوانی ، مجدداً باز گردد ؟

در عمل بینی استخوانی اگرنکات بعد از ریکاوری توسط زیباجو رعایت گردد و چسب زدن به طرز اصولی انجام گیرد ، معمولا این اتفاق نخواهد افتاد.

 • آیا جراحی بینی استخوانی درد زیادی دارد ؟

هرچند که رینوپلاستی با کبودی و ورم زیادی همراه است ، اما این عمل اصلا دردناک نیست.