امروزه با پیشرفت علم افراد می توانند سالم ، شاداب و طولانی مدت زندگی کنند. همچنین امکاناتی فراهم شده است که بتوانند بدون نیاز به هرگونه جراحی ظاهر خود را جوان کرده و بهبود ببخشند. تزریق فیلر در تهران یا دیگر شهر های ایران نقش بسیار کلیدی در روند جوانسازی غیر جراحی ایفا می کنند ، اگر تصمیم به انجام این روش زیبایی دارید توصیه می کنم مقاله دکتر اکبری بهترین دکتر برای تزریق فیلر در شهر بزرگ تهران ، را تا انتها مطالعه کنید.

 

تزریق فیلر - دکتر لیلا اکبری

 

 

کاربرد های مختلف تزریق فیلر

در پروسه های زیبایی از فیلر ها به عنوان پرکننده ، حجم دهنده و برطرف کننده چین و چروک های پوستی و رفع پیری استفاده می شود. بسیاری از خانم ها به منظور جوانتر به نظر رسیدن این پروسه را انجام می دهند. باید اشاره کرد که اثر تزریق تمامی فیلرها دائمی نبوده و اکثرا هر چند مدت یکبار نیاز به تزریق مجدد دارند. این روش بسیار پرطرفدار است و با گذشت زمان روزانه تعداد کثیری به متقاضیان تزریق فیلر در تهران افزوده می شود. فیلرها به اشکال مختلفی یافت می شوند. مزایا و معایب آن ها از محصولی به محصول دیگر متفاوت است .با به کارگیری از تزریق اصولی و بهداشتی و مصرف هرگونه ابزار استریل می توان ریسک خطر را کاهش داد.انواع مختلف فیلرهای پوستی برای درمان علائم مختلفی از افزایش سن طراحی شده اند ، بسته به نوع فیلر آنها قادر به اصلاح موارد زیر می باشند :

 • پر کردن لب های نازک
 • پر کردن نواحی فرو رفته صورت
 • کانتورینگ صورت و خط فک
 • از بین بردن یا کمرنگ کردن تیرگی زیر چشم
 • برطرف کردن جای اسکار های فرورفته
 • از بین بردن چین و چروک های موجود در صورت

فیلرها نباید برای مصارف زیر به کار گرفته شوند :

 • پر کردن فضاهای بین عضلات
 • کانتورینگ بدن در مقیاس بزرگ
 • استفاده نادرست از پرکننده ها به روش هایی بالا می تواند منجر به صدمات جدی ، زخم های دائمی یا تغییر شکل شود.

کاندیدای مناسب و نامناسب تزریق فیلر

این تزریق محدودیتی از نظر سنی ندارد ، اما بیشتر مناسب افراد بالای 35 سال ، یا افرادی است که دچار پیری زودرس شده اند. تقریبا همه افراد می توانند از تزریق فیلر استفاده کنند ؛ زیرا این تزریق تقریبا بی خطر است اما اندک افرادی وجود دارند که بدلیل یک سری مسائل قادر به تزریق نیستند.

 • افرادی که اختلال در خونریزی دارند.
 • افراد با سابقه حساسیت به مواد بی حس کننده
 • افرادی که نسبت به کلاژن و یا تخم مرغ آلرژی دارند.
 • افرادی که در پوست خود مواردی چون زخم ها وعفونت های پوستی دارند باید تا زمان بهبودی کامل صبر کنند.
 • وجود آلرژی در افراد که در اثر مصرف مواد با منشا حیوانی ایجاد می شود.

انواع فیلرها برای تزریق

پر کننده های پوستی انواع مختلفی دارند که بسته به نوع و برند آن می توانند کلاژن انسانی یا حیوانی باشند. یکی از انواع فیلر ها هیالورینک اسید است. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در پوست وجود دارد و باعث جلوگیری از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست می شود ، به مرور زمان و با افزایش سن و اثرات مخرب آفتاب ، این قابلیت از بین می رود. با تزریق فیلر  هیالورونیک اسید می توان حجم از دست رفته و رطوبت مورد نیاز پوست را مجدد بازگرداند. یکی دیگر از انواع فیلرها تزریق چربی می باشد که در این روش چربی از بدن خود شخص برداشته می شود. پرکننده های پلی لاکتیک اسید PLLA نوعی از فیلر می باشد که به راحتی قابل جذب در بدن می باشند. این پرکننده ها موجب تحریک تدریجی تولید کلاژن در بدن خواهد شد. در نظر داشته باشید که زمان ماندگاری انواع فیلرها با یکدیگر متفاوت است. برخی 6 ماه و برخی تا 2 سال ماندگاری خواهند داشت. همچنین هر یک از آن ها برای درمان علائم مختلفی از جمله افزایش سن و یا سایر مشکلات پوستی طراحی شده اند. جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما بر اساس نیاز و خواسته هایتان مناسب ترین نوع پرکننده پوستی را پیشنهاد خواهد کرد.

بلافاصله بعد از تزریق فیلر به شقیقه در تهران

 

پروسه تزریق فیلر در تهران به چه شکل است؟ 

نحوه تزریق کردن فیلر در تهران به این صورت است که ابتدا پوست تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و سپس پزشک به وسیله یک سوزن فیلر را به زیر پوست تزریق می کند .هر جلسه درمانی ، حدود 15 الی 30 دقیقه طول می کشد.برخی از مواد پرکننده پوستی نیاز به تکرار جلسات با فاصله چند هفته دارند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 1. در صورت مشاهده هرگونه کبودی ، کمپرس سرد را درون حوله ای بپیچید و استفاده کنید. کمپرس سرد باعث رفع این مساله خواهد شد.
 2. تا یک روز بعد از مواد آرایش استفاده نکنید.
 3. در مورد این موضوع که چه هنگام قادر به بازگشت به روتین پوستی خود هستید ، از پزشک سوال کنید.
 4. از انجام دادن ورزش های پرتحرک و فعالیت های سنگین تا 24 ساعت بعد از تزریق فیلر در تهران خودداری کنید.

عوارض تزریق فیلر

پرکننده های پوستی معمولآ بی خطر در نظر گرفته می شوند اگرچه تعدادی عوارض جانبی ممکن است وجود داشته باشد. رایج ترین عوارض فیلر پوستی عبارتند از :

 • کبودی خفیف در ناحیه تزریق ژل که معمولا دو تا سه روز باقی می مانند.
 • وجود تورم در نواحی تزریق شده ، این ورم ها عموما بسیار خفیف هستند و به طور معمول بعد از یک الی دو روز محو خواهند شد.
 • بی حسی در نواحی تزریق شده یا در قسمت هایی از صورت ، معمولا فیلر های پوستی دارای مقداری ژل بی حس کننده موضعی در ترکیبات خود هستند ، که ممکن است منجر به این بی حسی در ناحیه مورد نظر شود. طبق گفته بهترین دکتر تزریق فیلر تهران این بی حسی معمولا 2 الی 3 ساعت پس از تزریق رفع خواهد شد.
 • قرمزی پوست ، که معمولا ناشی از تزریق ژل و واکنش خفیف پوست است که بعد از گذشت 48 ساعت برطرف می شود.
 • عفونت
 • عکس العمل های حساسیت زا به مواد بی حس کننده

هزینه تزریق فیلر در تهران 

هزینه تزریق کردن مواد فیلر به پوست در تهران معمولآ ثابت نمی باشد و به عوامل متعددی نظیر نوع پرکننده ، دوز مورد نیاز برای تزریق و دستمزد پزشک بستگی خواهد داشت.

تفاوت های بین تزریق فیلر و بوتاکس

 • بوتاکس: ماهیچه ها را منجمد می کند تا چین و چروک های ناشی از حالات صورت را متوقف کند. این چین و چروک ها معمولاً در قسمت بالایی صورت ، مانند پیشانی و اطراف چشم یافت می شوند.
 • فیلرهای پوستی: این پرکننده‌ها از هیالورونیک اسید و مواد مشابه برای پر کردن یا پرکردن نواحی که حجم و صافی خود را از دست داده‌اند ، استفاده می‌کنند. ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس 3 تا 4 ماه است. ماندگاری فیلرها بسته به انواع آن ها می تواند دائمی یا موقتی باشد.

فیلرها به چه مناطقی تزریق می شوند ؟

به پر کننده های پوستی فیلر گفته می شود. این فیلرهای به صورت موضعی به زیر پوست تزریق می شوند و موجب حجم دهی و جوان سازی پوست می شوند. فیلرها کاربردهای متفاوتی دارند و در قسمت های مختلف صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرند. از تزریق فیلر در چانه ، گونه ، خط فک ، لب ، خط خنده ، خطوط افقی پیشانی ، خطوط پنجه کلاغی و غیره به منظور جوان سازی و حجم دهی صورت می توان استفاده کرد.

تزریق ژل و فیلر برای صورت

ژل ها و فیلر ها نوعی پر کننده های پوستی هستند که دارای ترکیبات مختلفی می باشند و در زیر پوست تزریق می شوند. فیلر ها از جنس های مختلفی ساخته شده اند و فرمول های مختلف آن ها باعث برخورداری از خواص مختلف آن ها می شوند. فیلر ها یکی از امن ترین و همچنین سریع ترین روش های زیبایی برای جوانساختن پوست محسوب می شوند و می توانند ظاهر جذابی برای شما به وجود آورند و همچنین سن ظاهری شما را کاهش دهند. انتقال این مواد به بخش های مختلف پوست باعث افزایش حجم ناحیه مورد نظر شده و در نتیجه علائم و نشانه های که بر اثر بالا رفتن سن به وجود می آید را کاهش می دهد.

صورت یکی از مهم ترین و اصلی ترین ارکان های زیبایی هر فردی محسوب می شود و اولین ناحیه است که توجه افراد را در زمان رو به رو شدن با دیگران به خود جلب می کند. صورت شما می تواند احساسات شما را از قبیل ناراحت بودن ، ترسیدن ، نگران بودن ، خستگی و غیره را در خود نشان دهد ، که همین مسئله باعث شکل گیری خطوط روی چهره شما می شود. استفاده از فیلر ها موجب افزایش حجم نواحی و از بین رفتن خطوط مذکور می شوند. کیفیت مواد و برند های فیلر و ژل ها هر روز به دلیل استقبال مردم افزایش پیدا می کنند. تزریق فیلر یا ژل ریسک بالایی ندارد و هیچ خطری در زمان استفاده از آن سلامتی بیمار را تهدید نخواهد کرد. این روش کاملا امن است و شما می توانید یک تغییر زیبا مطلوب و امن را تجربه کنید. فیلر یا ژل ماده ژلاتینی است که با هدف جبران تحلیل چربی ، صاف کردن چروک ها یا جوانسازی و زیباسازی صورت به زیر پوست تزریق می گردد. جوانسازی و کمک به بهبود زیبایی از راه تزریق فیلر روشی مقرون به صرفه تر و با هزینه پایین و نقاهت کوتاه است.

 

 

آیا تزریق فیلر دائمی است ؟

فیلرهای بر اساس ماندگاری آن ها به 3 دسته تقسیم بندی می کنند :

فیلرهای دائمی :

این نوع فیلرهای توسط بدن تجزیه نمی شوند و به صورت دائم در بافت ها باقی می مانند. تزریق چربی نیز به عنوان یک فیلر طبیعی در نظر گرفته می شود. اگر تزریق چربی توسط پزشک متخصص و با مهارت انجام شود تا سال ها ماندگار بوده و هیچ گونه عارضه ای را به همراه ندارد.

فیلرهای نیمه دائمی :

تزریق فیلر های نیمه دائمی در تهران به ملاحظه و نکات خاصی نیاز دارد. ماندگاری فیلرهای نیمه دائمی بین 2 تا 4 سال می باشد. این نوع فیلرها از خانواده کلسیم هیدروکسیل آپاتیت ، پلی ال لاکتیک اسید ، پلی کپرولاکتون و غیره تشکیل شده اند.

فیلرهای موقت :

فیلرهای موقت پرطرفدارترین نوع فیلرها هستند. این نوع از فیلرهای انواع مختلفی دارند. از پرکاربردترین و کم عارضه ترین نوع فیلرهای موقت ، فیلرهایی هستن که بر پایه هیالورونیک اسید قرار دارند. این فیلرها با خاصیت پر کنندگی حجم از دست رفته را جبران می کند و موجب تحریک و تولید کلاژن ها می شود که در نتیجه به قوام بیشتر پوست کمک می کند.

مزایای و معایب تزریق فیلر

 • نیاز به داروی بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • نتایج آن سریع بوده و کمترین عوارض را به همراه دارد که گاها هیچ عارضه ای مشاهده نمی شود.
 • نتایج طبیعی
 • نتایج آن موقتی است.
 • ممکن است در برخی افراد با کبودی و التهاب همراه باشد.

انتخاب برند مناسب فیلر ها

با توجه به تنوع بالای ژل ها و فیلر های موجود در بازار ، بهتر است پیش از انجام با بهترین دکتر تزریق فیلر تهران مشورت کنید تا او شما را به درستی راهنمایی کند. فرآورده دارای فرمولاسیون منحصر به فردی است که به آن بافت چگالی و عمق تزریق معینی را می دهد. از همین رو هر فیلر مناسب کاربردی خاص می باشد و تنها متناسب با برخی از افراد می باشد.

همانطور که اشاره شد برند های مختلفی در تولید ژل ها و فیلر های تزریقی فعالیت می کنند که از میان برترین آن ها می توان به رستیلن ، ژوییدرم ، برند های آمریکایی ، برند های آلمانی ، برند های کره ای و رادیسه اشاره کرد.

 

تزریق فیلر در تهران - دکتر لیلا اکبری

 

سوالات متداول در مورد تزریق فیلر و پاسخ دکتر اکبری 

 • آیا ضرورتی برای مراجعه به یک متخصص برای تزریق وجود دارد ؟

درپاسخ به این سوال باید گفت بله زیرا امروزه مراکز بسیار زیادی بدون داشتن مجوز و تخصص لازم اقدام به تزریق کردن انواع فیلر ها می کنند . اما برای اینکه هزینه ای که قرار است پرداخت نمایید بیهوده به هدر نرود و نتیجه ای بسیار خوب در انتظار شما باشد و خدای نکرده عوارضی را تجربه نکنید لازم است که حتما به پزشک مراجعه نمایید و در ابتدای کار با وی در خصوص هدف خود از تزریق فیلر حرف بزنید و مشاوره لازم را در اینباره از وی دریافت نمایید . وی ممکن است از این طریق ماده بی حسی مخصوص را برای شما استفاده کند تا هنگام تزریق چیزی احساس نکنید. علاوه بر این پزشک در خصوص فیلرها اطلاعات کافی را دارد می توانید یک تزریق ایمن ، بدون درد و با کمترین عوارضی را تجربه نمایید.

 • آیا با فیلر تزریق کردن درد زیادی را احساس خواهیم کرد؟

بله ممکن است برای برخی از افراد که دارای حساسیت بسیار بالایی هستند این مشکل پیش بیاید برای جلوگیری از هرگونه عارضه ای بهتر است که در جلسه مشاوره پیش از تزریق از پزشک اطلاعات کاملی را در خصوص عارضه های احتمالی دریافت نمایید. اما بعد از پروسه در صورتی که درد را تجربه می کنید یا احساس ناراحتی دارید ، راهکارهایی برای کنترل درد وجود دارد که خیلی راحت با انجام انها می توانید بر این مشکل غلبه نمایید.

 • چه مدت زمانی برای ریکاوری تزریق فیلرلازم است ؟

از جمله مزایا روش های موقتی جوانسازی مدت زمان بسیار پایین جهت ریکاوری می باشد. مثلا اینکه نهایتا تا 24 ساعت تورم و کبودی را باید تحمل کنید و با راهکارهایی که به شما ارائه خواهد شد برطرف می شود.